Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbuktam B kategóriás forgalm...

Megbuktam B kategóriás forgalmi vizsgán már harmadszor, mert nagyon izgulok. Hogyan lehetne leküzdeni ezt az állapotot?

Figyelt kérdés
Órákon minden jól megy, az oktatóm is megdícsér. Amint elmegyek vizsgázni, olyanokat csinálok hogy még magam is meglepődök, hogy ezt most miért :( Hiába voltam már 3x, nem tudom megszokni ezt a helyzetet. Remeg mindenem, kiugrik a szívem a helyéről. Nagyon jó lenne megoldást találni erre, mert így soha nem lesz jogosítványom, pedig nagyon szeretek vezetni, csak nem "vizsga" címszó alatt. :(

2012. nov. 17. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

én is ilyen "fosós" vagyok, az elsőt el is rontottam rendesen, butaságok miatt, mert izgultam


a második sikerült, nagyon összeszedtem magam, leginkább azért mert tudtam, hogy nagyon sok lóvét beleöltem, és most már muszáj, hogy meglegyen a jogsi, szóval bedacoltam, hogy csakazértis megmutatom, magamnak, a páromnak, és mindenkinek, hpgy menni fog

és nem kellett megkenni senkit, így is sikerült


próbálj meg úgy vezetni, hogy hátul nem a biztos ül, hanem egy zsák krumpli :))

2012. nov. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Az élet is ugyanilyen éles helyzet, de ott már emberélet is veszélybe kerülhet a bénázás miatt.
2012. nov. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Persze, az élet is éles helyzet. Csak, hogy ott már nem fog izgulni! Legalább is, nem ennyire stresszelni. Én is így éreztem a vizsgán, és itt mindenki a kellőnél jobban parázik. Nekem mondjuk elsőre sikerült, de a kezem, a lábam, mindenem remegett. Ne aggódj, sajnos sokaknak nem sikerül, csak többszöri próbálkozásra. Egyébként sem itt fogsz megtanulni vezetni rutinosan. Az évek kérdése is lehet. Csak legyen még egy kis lelki erőd, biztosan sikerülni fog. Kicsit próbálj meg nem tudomást szerezni a Vizsgabiztosról, ez nálam egyébként szépen bevált. Bár izgultam, de sima tanuló órai vezetésként fogtam fel, mert nekem is jól ment ott, és így nem is hibáztam a vizsgán sem. Utána meg ha egyedül vezetsz már végképp nem fogsz ennyire aggódni. Ha sikerült a vizsgád, egy életre megnyugszol vezetés szempontból, ebben biztos lehetsz. Majd írj, hogy hogy sikerült. Legyél ebben az órában teljesen a toppon, utána már csak könnyebb lesz! Sok sikert és baleset mentes közlekedést a későbbiekben!
2012. nov. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Konkrétan milyen hibáid szoktak lenni, amiért megbuktatnak?
2012. nov. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
100%
Képzeld azt, hogy te egy hivatásos sofőr vagy csak éppen most egy továbbképzésen veszel részt. Tehát te már régóta vezetsz, profi vagy és ez csak egy szokásos továbbképzéses vizsga. Nekem bejött (minden kategóriám megvan). Én is izgultam, főleg a buszvizsgámon, de sose buktam meg. Ja nem voltam az a született tehetség, sőt! Tehát ha nekem sikerült, akkor neked is fog.
2012. nov. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
pl lefulladás az rendszeresen van vizsgákon, órákon egyszer sem. parkolásnál is annyira izgulok h kicsit érinti az autó a padkát, órán erre sem volt példa... rendszeresen be x-elik hogy nem nézek sokat a tükröket, pedig a mostani vizsgánál úgy éreztem hogy már szinte többször nézem őket mint előre fele.. na mindegy. már nem tudom hogy álljak hozzá a következőhöz :(
2012. nov. 18. 16:17
 7/8 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
Nem lehet, hogy a vizsgabiztos pénzt akar? Sajnos sok helyen ez természetes és aki nem ad pénzt azt addig vezettetik amíg meg nem bukik. (Pl a Hofferbe ez sajnos sokszor így megy). Nekem nem volt ilyenhez szerencsém, de sok ilyen sztorit hallottam. Azért finoman érdeklődd meg, hogy ahol te vizsgázol (hol vizsgázol?) ez "jelenég"-e. Tudom, hogy csúnya dolog, de ez nem a te hibád, hanem a vizsgabiztosé aki ez alapján vizsgáztat. Gyöngyösön nincs ilyen az biztos, de Pesten elég sokszor előfordul.
2012. nov. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj az oktatóddal, és kérd meg, hogy ültessetek be egy másik tanulót mögéd a plusz órákon, vagy egy ismerősöd üljön be. És akkor megszokod hogy ülnek mögötted és figyelnek.


Én nagyon sok másik tanulót vittem haza. És mindig izgultam, hogy vajon ügyesebb vagyok nála?! Vagy fogja a fejét, hogy mit össze bénázok. Szóval én is féltem. De a végére már úgy megszoktam, hogy tőlem aztán beülhetett volna akárki...


Ennek ellenére azért izgultam vizsgán én is, nem is kicsit. Elsőre meg is buktam, bár nem az izgulás miatt. És jogos is volt a bukás, de másodjára nem volt semmi gond, átmentem.

2012. nov. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!