Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet kinevelni egy...

Hogy lehet kinevelni egy lóból azt, hogy vágtában úgy kilője magán mint egy golyó bárki is ül rajta?

Figyelt kérdés
Oké, ez a kérdés így elég silány. Szóval meg lehet fogni a lovat. Futószár nagyságú körön. De ez a max. Amint egy kis egyenesbe ér úgy érzed ki fog alólad mindjárt rohanni. Hátát elkezdi beejteni, fejét felcsapja. Mondanom sem kell, hogy telivér. Szakképzett lovasoktatók, profi versenyzők, díjlovasok próbálkoztak vele, de azt mondták lehetetlen. Szerintem ilyen nem létezik. Hogyan lehet egy bal agyféltekes lóból jobb agyféltekes lovat csinálni? Mert igazából ügetésben, lépésben, futószáron tök nyugodt. Semmi jelét nem mutatja, hogy vágtában olyan lesz mint egy bolond. Az a helyzet, hogyha nekiengedjük se lesz jobb. Azzal csak azt érjük el, hogy a következő vágtánál is ki fogja követelni. Képtelenség egyenes vonalon vágtázni vele. Volt valakinek hasonló problémája lóval és mit csinált? Hogyan oldaná meg?

2012. nov. 24. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Fejfelkapkodásra ajánlom a martingált..

Én fogatozok inkább.. de én a helyedben (ha megy fogatban.. ha nem tárgytalan) beraknám egy nyugodt ló mellé aki nem engedi hogy idegbeteg módjára menjen.. amúgy abrakot hogy kap? kicsit lehet vissza is vehetnétek belőle.. ha nem dolgozik naponta szerintem el is hagyható.. (az enyém sem kap csak jó minőségű lucernát és 2naponta van befogva)

2012. nov. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sehogy. A telivérnek genetikailag ilyen a természete, és ilyen is marad. Erőszakkal vissza lehet fogni, de amúgy mindíg hajtani fogja a vére. Egyébként lovaknál nincs agyfélteki dominancia, tehát olyan nincs, hogy jobb-bal agyféltekés ló.
2012. nov. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Telivérből is lehet nyugodt lovat csinálni ha megfelelően van átlovagolva vagy már csikó korától úgy van vele foglalkozva. Esetleg ha van rá mód akkor lehet változtatni a zab adagján de erre nem minden esetben van szükség. Meg kéne próbálni összeszedni,mert akkor nem tud szétnyúlni és nem ejti át a hátát sem.Az is elképzelhető akár ,hogy valamilyen fizikai fájdalom váltja ezt ki belőle,akár a hátával is lehetnek problémák. Igazából nem tudom milyen szakképzett díjlovas az ,aki nem tud ilyen problémát megoldani.. Folyamatosan fent kell tartani a kapcsolatot a szájával,körön célszerű beemelni vágtába és ha már ott úgy érzed ,hogy eléggé átengedő,sikerült ellazítani ,akkor mehetnek az egyenesek. De ügetésben csinálhatsz vele sok ügetés álljt,ügetés-lépés átmenet stb.Ezek arra jók ,hogy ellazítsák és növelik az összeszedettséget ,valamint az agyára is nyugtató hatással bírnak.Aztán jöhet a vágta de először csak körön,itt lehet vele csináltatni szintén iramváltásokat és törekedni arra ,hogy minél jobban lerövidüljön.Ha keretben van ,össze van szedve akkor jó eséllyel nem fog elrohanni,ha viszont nem lehet sehogy összeszedni,mert annyira intenzíven ellenáll akkor annak lehet fizikai oka is.
2012. nov. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Ömm én körön szépen meg tudom fogni. Mondhatni, hogy szárat is tudok még lazítani egy kicsit, néha érzem is, hogy lerág. De amint kiérünk egyenesbe, mintha a versenypályán lenne és úgy kilövi magát mintha egy indítóboxban lenne vagy mi a francnak hívják. Úgy mondhatni, csak úgy lehet visszafogni, hogyha erősen fogja az ember a száját és reszelgeti. Másképp azt veszi észre, hogy a ló kiszaladt alóla. Igazából zabot kap úgy mint a többiek. De akkor majd ez is megér egy próbát.
2012. nov. 25. 09:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor felteszem azzal a lóval nem volt komolyan foglalkozva vagy el van rontva. Tényleg azt kéne elérni ,hogy megfogja a szárakat,normálisan reagáljon a szársegítségekre és akkor szükségtelen lenne a reszelgetés. Mert amúgy erre tényleg nem lehet mit mondani,ha össze van szedve akkor nem tud elrohanni.Külső szárat megtartod(hogy azon támaszkodjon és azon vedd fel ha kell+fordítsd,vezesd vele az íven)belsővel pedig lazítgatod,kimozdítod a zablát ,hogy ne tudjon ráfogni.Amúgy pályáról lehozott telivér? Mert akkor semmin nem csodálkoznék .
2012. nov. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még csak látni se látott még versenypályát. Majd szerdán ráülök, és beszámolok arról mi volt. Elmondom mit csináltam, hogy reagált, ti elmondjátok mit kellett volna csinálni vagy ha jól csináltam akkor azt.
2012. nov. 25. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!