Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet valakiből kinevelni...

Hogy lehet valakiből kinevelni a parát?

Figyelt kérdés
Van több ismerősöm is, aki elég ügyes lovas, csak egyszerűen fél, idegen lótól, új feladattól, tereptől, bármitől. Hogy tudnék neki segíteni?

2012. szept. 29. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet valakiből csak úgy 'kinevelni'! El kell érned, hogy Ő i akarja pl. azt a terepet, feladatot, ló kipróbálást, különben nem fogja jól érezni magát! Bár sztem tök hülyeség, mert ha egyszer ilyen, akkor ilyen. És ő nem egy kutya, hogy csak úgy kineveled belőle...
2012. szept. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg benne az önbizalom,akkor annyira nem lehet ügyes.Amíg nem bátorodik fel,addig.Menj oda te,mutasd meg neki ,hogy az a ló nem bánt,a feladat egyszerűen kivitelezhető.Ha látja,hogy te tudod,akkor ő is megpróbálja majd. ;)

Milyen lovas fél egy új lótól?Én minden ismeretlen lónak

" rögtön a nyakába ugrok". :D

2012. szept. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A kinevelést nem bunkó módon értettem, nem nézem kutyának...

Volt több rossz tapasztalatuk, és ennyi. Nekem is volt olyan időszakom, amikor kicsit bátortalanabb voltam...

2012. szept. 29. 20:53
 4/6 A kérdező kommentje:

Milyen lovas fél egy új lótól?

Kérdésre válaszolva: Aki idősebb (ez alatt a 14+-t értem)

megfontoltabb, előre gondolkodik, és volt már negatív élménye. Én is szeretem megnézni a lovat, ha ráülök, ha nem is más alatt, akkor futószár, vagy karámban, pedig annyira nem vagyok béna, csak tudom, ha most összetöröm magam, akkor nem tudok dolgozni, nem tudom eltartani a lovam, se magam...

2012. szept. 29. 20:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is a parások táborát gyarapítom, egyrészt rossz tapasztalat miatt (idegen ló majdnem ledobott magáról), másrészt tereptől pl azért, mert még nem tudpk vágtázni, és "jaj mi lesz, ha beugrik vágtába, azt sem tudom, hogy kell megállítani (már ha egyáltalán sikerül fennmaradnom)".. Ez a para mondjuk idegen lónál bent is megvan. Míg nem ismerem, hogy nem hisztis, nem kezelhetetlen, addig nem vagyok nyugodt.

+ ott van, hogy önfenntartó vagyok, és baromira nem szeretnék kiesni a munkából, mert akkor nem lenne pénzem fizetni, amit kell (rezsi, stb).

+ nem akarok hős lovas lenni, csak hobbilovas.

:))

2012. szept. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a vágtától parázom, szoktam nézni, ahogy más vágtázik azzal a lóval, akin én is lovagolok, illetve az oktatóm tervezz beszerezni egy nyugodtabb pacit (a mostani se idegbeteg, csak szabadon nem kezdőknek való, futószáron nagyon jó fej), szóval előre tekintek és várom az új pacit :) Egyébként igen, aki érett fejjel lovagol, az igen is számításba veszi a sérülések lehetőségét, nem úgy ugrik bele, hogy "kit érdekel, ha leesek" főleg pár rossz élmény után, amivel a legtöbben, mi parások, rendelkezünk.
2012. okt. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!