Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van ilyen? (Kérdésed túl rövid. )

Van ilyen? (Kérdésed túl rövid. )

Figyelt kérdés

Van olyan színű ló, ami nem fakul ki, hanem ilyen marad a színe? Ha igen milyen színnek nevezik, és milyen fajtákra jellemző?:)


[link]


2012. nov. 30. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát pl. a Holsteinik között vannak ilyen szürkék csak egy picit kifakulnak.
2012. nov. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, ezt hívják Grulla-nak, de nem tudom. Annyi 100, hogy eléggé ritka szín, még nem láttam soha se, pedig jó pár lóval találkoztam idáig :)
2012. nov. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vasderesnek hívják ezt a színt, nyilván van ilyen színű ló, hiszen a képen is ilyen van, nem? :) És láthatóan nem csikó...

Ismerősöm lova is ilyen volt fiatalon, ahogy öregszenek úgy fakulnak ki, most már egészen szürke.

2012. nov. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)


A képen pont egy 3 év körüli csikó van...

Szóval szerintem pár év múlva ő is ki fog fakulni, nem tudom..:)

2012. nov. 30. 17:52
 5/6 Platypus ***** válasza:

A vasderes és az egérfakó(grullo) hasonlítanak, és ezek nem fakulnak ki idővel. A kérdező lova szerintem szürke lesz, mert a szeme körül világos, és a szürkülés ott szokott kezdődni.


A grullo tényleg nagyon ritka szín, bár nem kéne annak lennie. Ez a fekete és a fakó kombinációja, ami annyira nem kivételes, hogy annyira ritka legyen, mint amennyire annak tűnik.

2012. dec. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi!



(Sajnos nem az én lovam, csak nem találtam nagy hirtelen másik ilyen színűt.:))

2012. dec. 1. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!