Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csontkovács? (Kérdésed túl...

Csontkovács? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

A csontkovács tulajdonképpen mit csinál? Mikor kell egy lóhoz csontkovácsot hívni? Vagy ez mennyire fontos?

KÖszönöm!



2012. szept. 16. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
A csontkovács ugyan úgy mint az embernél, pl. bemerevedett ízületeket lazít el. A fogát is meg szokta reszelni, ami fontos, mert ha nem jó akkor az lovaglásnál is kiütközik emellett ha fáj neki elkezd kevesebbet enni, amibe bele is pusztulhat. Én évente egyszer hívok csontkovácsot a lovamhoz, és ő megmondja hogy mit kell csinálni vele. Ha jól lovagolod ropogtatni nem nagyon kell, viszont a fogát általában meg szokta csinálni. Szerintem ez nélkülözhetetlen.
2012. szept. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És körülbelül mennyibe kerül?

2012. szept. 17. 13:58
 3/5 anonim ***** válasza:
10-15 000 Ft egy alkalom. De szerintem nem annyira fontos, mint amilyennek az első leírta. Ha van valami konkrét baja a lovadnak, akkor kell, vagy inkább érdemes kihívni. Ha jól lovagolod a lovadat és alapvetően egészséges, akkor nincs rá szükség. Évente egyszer ki lehet hívni, hogy megnézze, de ha csak úgy kihívod, hogy "nézze meg, van-e valami baja", akkor úgyis fog találni rajta valami "bajt", amit kezelhet, elvégre ő is a piacról él.
2012. szept. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyi, hogy a fogreszelést általában állatorvos csinálja. Lehet, hogy a csontkovács is ért hozzá, de drágább és nem jobb.
2012. szept. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 17. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!