Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tanítsam meg a lovamnak,...

Hogy tanítsam meg a lovamnak, hogy futószáron körön mennyen szépen körbe és ne akarjon állandóan bejönin?

Figyelt kérdés
Meg az is baj, hogy nem fél az ostortól, ez jó is, csak nem reagál semmire. Simán bejön pedig felé csapok, a pofája felé ha be akar jönni. Már neveltem meg lovat futószáron (konkrétan ostort törtem el a hétén de erre nem vagyok büszke mégis sikerült a végén), de a sajátomat valahogy nem sikerül. Nem hajlandó körön menni. Egyfolytában betör. Mit csináljak? Hogy csináljam?

2012. dec. 5. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tehetsz rá kikötőszárat úgy ,hogy belső állításban legyen.Ez segít megvezetni a helyes íven is de enélkül is megkel persze normálisan körön mennie. Ha még fiatal a ló akkor azért is jöhet befele ,mert egyrészt még nem tudja,nem rutinos,másrészt pedig egyensúly hiány is okozhatja,a csikók még nehezebben mennek körön. De induljunk ki abból ,hogy nem fiatal ló......

Ne a pofája felé csapj,mert akkor csak szembe fog fordulni veled,a farára alkosson bezáró szöget az ostor,ha kell érintsd hozzá a farához,onnantól kezdve tisztelni fogja,nem kell vele megütni,meg eltörni sem rajta ,elég ha egyszer hozzáérinted.

2012. dec. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően az ostor a ló csánkja felé mutat. Amikor látod rajta, hogy befelé készül fordulni szólj rá, emeld meg az ostort és tartsd úgy, hogy a vége a ló lapockája felé mutasson. Hogy mennyire kell durvának lenned azt lova válogatja. A lényeg, hogy gyorsabbnak kell lenned, mint ő, a figyelmeztetésnek meg kell előznie a befordulást, mert ha már feléd néz akkor nehezebb visszafordítani.


Ha semmibe veszi az ostort suhints rá egy határozottat a seggére (soha nem a fejére vagy afelé) amikor nem reagál. Ha csak legyezgeted azzal csak eltompítod, megszokja, illetve már meg is szokta. Nem az a cél, hogy féljen az ostortól, hanem hogy tisztelje és hogy a továbbiakban ne kelljen használni, csak megmutatni, illetve hanggal iránytani.


Ha van segítőd akkor megkérheted, hogy vezesse ki a lovat a körre, majd amikor körön van határozottan küldd előre és ne engedd befordulni.

2012. dec. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem. Hát a ló nem csikó. 12 éves, de még nincs belovagolva és még nem is volt vele foglalkozva ilyen, sőtt semmilyen téren se. Köszönöm. Alapvetően én is így futószárazok, csak a másik lovamhoz ostor se kell. Ha a hasán viszem át a futószárat úgy is megy körön szépen. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2012. dec. 6. 17:52
 4/8 anonim ***** válasza:
De miért viszed át a hasán a futószárat?
2012. dec. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pont ahogy előttem írták, és én még hozzátenném hogy egy segítő, aki vezeti a lovat (esetleg ügetésben is tud vele menni) nagyon jó dolog. Nekem is ez vált be a legjobban - egész rövid idő alatt megtanulták, hogy körön kell maradniuk. A másik ami fontos az a stressz-mentes munka, beszélj hozzá nyugodt hangon, sokat dicsérd és inkább kerüld a fegyelmezést, ha lehet mert ezzel csak felpaprikázod és ellenszegülésre készteted. Tudom hogy nem könnyű egy 12 éves lóval, de legyen hozzá türelmed! Sok sikert! :)
2012. dec. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok: hogy jobban reagáljon az ostorra tegyél rá valami figyelemfelkeltőt, például egy piros szalagot, teniszlabdát vagy egy csengőt. Ha túlzottan félne tőle, akkor mutasd meg neki, érintsd az oldalához stb., persze ettől még körön előre kell mozdulnia tőle.
2012. dec. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én lovamnál is ilyesmi bajok voltak.De egyszer fogtam és kikötöttem a körkarám széléhez.Ott állt közbe persze akart volna bejönni hozzám.Aztán elengedtem és szépen ment körbe.Mostmár ott tartunk h elég egyet füttyentsek neki és kimegy körre.:)
2012. dec. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért rakom a hasára, mert így is tanítottam, hogy reagáljon. Nem tud rászorulni a hasára, mert ha belefeszülne egy göcs megfogja egy idő után. De már megtanulta, hogy mozogjon így is. Ha a nyakára rakom akkor se szorul rá. Mert ő jelekre reagálva mozog bentebb és kintebb így gyakorlatilag eleve nincsen szerepe a szárnak.
2012. dec. 7. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!