Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor kezdhetek el vágtázni...

Mikor kezdhetek el vágtázni tanulni futószáron?

Figyelt kérdés
Ügetés jól megy szabadon. Iskolalovakon lovaglok.

2012. okt. 4. 22:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ezt miért nem az oktatódtól kérdezed? Mellesleg még az elengedés előtt illene a vágtával foglalkozni, amint ügetésben biztosan ülsz mindkét kézre kengyelben és kengyel nélkül.
2012. okt. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ha ennyire stimmel az ügetés ,akkor elvileg nem lenne akadálya.
2012. okt. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A "jól megy" az egy elég relatív fogalom. Majd akkor, ha az oktató úgy gondolja hogy itt az ideje.
2012. okt. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
ez rajtad múlik!az oktató látja rajtad hogy mennyire vagy magabiztos mennyire megy jól.most te úgy gondolod hogy jól megy az ügetés de ha az oktatód nem így látja akkor nem mehet a vágta.én rossz helyre jártam rosszul tanítottak mert voltam osztályba is már de vágtázni meg nem tanítottak.de most ahova járok lovaglásról lovaglásra fejlődök.
2012. okt. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
De én akkor sem értem, hogy miért engedik el az oktatók a lovasokat szabadon ügetésben, ha nem találják elég jónak az ülésüket. Aztán, ha szabadon beugrik a ló és a delikvens leesik, akkor meg mossa a kezeit, hogy saját felelősségére lovagol. Pedig az oktató felelőssége lenne, hogy mind3 jármódban biztosan megtanítsa ülni a diákját futószáron(!) és csak utána eressze el, így csökkentve a balesetek kockázatát.
2012. okt. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igazából még úgy megyek, hogy feleóra futószár, fele őra szabadon. A kérdés a jövőre vonatkozott. (:
2012. okt. 5. 22:03
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan általánosságra vonatkozó megállapítás volt. Mert sok helyen ügetés után elengednek futószárról és félévig csak köröztetnek szabadon ügetésben. Így egy kicsit lehúzás szaga van.
2012. okt. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Míra.4 ***** válasza:

Hát szerintem attól is függ hogy milyen a ló szelíd, nyugodt... vagy inkább makacs..engem bevallom nem engedtek el hamar de viszont mostanra má nagyon jól vágtázok kengyel nélkül is. Ha akarsz vágtázni (már pegig nagyon jó )akkor kérd meg az oktatót.

( Míra.4 )

2012. okt. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igazából én már öt éve lovaglok, csak kihagytam csomó időt, és most nagyon féltem, mikor elkezdtem. A lovardában most a félelmet tornázták ki eddig belőlem, de szerintem sikerült, mert mostmár sokkal magabiztosabb vagyok. És ügetésben már csináltam kiskör, körben válts, csak régebben. (: ( Ne kérdezgessétek légyszi, hogy miért fétem, ennek meg van az oka.)
2012. okt. 6. 12:52
 10/14 anonim ***** válasza:
Csak akkor fogsz vágtázni, ha az edző mondja. Hiába mondod, hogy 'áá, én már tudok ügetni, tökéletes vagyok... stb' a vágta tök más, és ha ilyeneket kérdezel, akkor tisztán látszik hogy még NEM vagy rá készen! Ha elég magabiztos lennél, akkor tuti, hogy már megkérdezted volna az oktatót!
2012. okt. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!