Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha interneten veszek nyerget,...

Ha interneten veszek nyerget, honnan tudjam, hogy jó nekem?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a lovamnak milyen nyereg kell. Könnyen kiválasztom bárhol, bármikor de, hogy nekem milyen kell azzal mindig bajban vagyok. 163 cm vagyok és általában amiket találok annak nagy a tértámasza vagy el sem érem.

2012. dec. 10. 16:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
én 168cm magas vagyok és 17.5 nyereg kell
2012. dec. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
a nyereg ülőfelülete nem a magasságtól függ, hanem a testsúlytól
2012. dec. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
előző vagyok, mellesleg nyerget soha nem rendelünk internetről
2012. dec. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
miért ne rendelhetnénk netről nyerget?az eddigi nyergeimet is mind onnan rendeltem soha semmi probléma nem volt igaz érteni kell hozzá
2012. dec. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem az ülőfelülettel van a baj, hanem a térdtámasszal. Amúgy a neten lehet jó és egyben olcsó nyergeket találni. Biztosan nem fogok a boltban mászkálni ilyen olyan nyergekért ,aranyáron.
2012. dec. 10. 21:37
 6/15 anonim ***** válasza:
Én is mindig neten veszek nyerget, ha itthon veszed, általában van lehetőség lóra és magadra kipróbálni, ha külföldről, akkor általában annyival olcsóbb, hogy itthon árában el lehet adni. Átment a kezemen 3-4 nyereg mire megtaláltam az igazit, az egyik lóhoz, de volt olyan Stübben is ami elsőre passzolt. Átlagos testalkathoz a 17,5 jó szokott lenni, az is fontos persze, hogy ne legyen szétülve, ha előtte egy 100 kilós ember használta, lehet, hogy neked nem lesz jó. Egy nyerges mondjuk ezen is segíthet.
2012. dec. 11. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha használtan veszed, pl. lovasok.hu-n, érdemes egyeztetni egy találkát az eladóval, és kipróbálni a nyerget. Ahogy már írták, a nyereg mérete a lovas szempontjából a testsúlytól függ, nem a magasságtól. Ha átlagos testalkatú vagy, ehhez a magassághoz 17,5-ös vagy esetleg 18-as nyerget érdemes venni. A térdtámasz mérete kép alapján könnyen megállapítható. Hogy lehet egy térdtámaszt el sem érni? Ott inkább a kengyelhosszal van a gond, nem, ha nem éred el a térdtámaszt?
2012. dec. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
próbálj meg cserélhető térdtámaszosat venni nekem olyanom van(wintec 2000)azt úgy állítodbe ahogy neked kényelmes
2012. dec. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát amit én most vettem az egy 18"-as nyereg. Azért vettem elsősorban mert használatlan volt és jó nagy markamrája volt ami az én lovamnál alap dolog. Nagyon kényelmesnek néz ki, de szerintem nagy lesz. Még nem ültem benne az a baj.
2012. dec. 11. 16:23
 10/15 A kérdező kommentje:
Lehetséges xD Majd ott is utánakérdezek xDD
2012. dec. 11. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!