Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezek milyen nyergek?

Ezek milyen nyergek?

Figyelt kérdés
[link]
2012. dec. 30. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Mármint stílusban? Az első kettő univerzális, a harmadik pedig túranyereg.

Minőségileg? Nem nagyon győz meg egyik sem, az elsőnek ki van vágva a markamrája, vagyis magas marú lóra van, ha jól látom (vagy csak nagyon rossz a nyeregnek a szerkezete, és el van törve, vagy tényleg semmi tartás nincsen benne...), a középső meg szerintem alacsonyabb marú pacára van, de most, hogy jobban megnéztem, lehet, hogy nagy a térdtámasza, így valamilyen kisebb ugrásokra is lehet használni. Az utolsót nem véleményezem, mert nem értek a túranyergekhez.

2012. dec. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
stílusilag és minőségileg is. Köszi szépen, nagyon sokat segítettél! :)
2012. dec. 30. 20:22
 3/9 anonim ***** válasza:
:)
2012. dec. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem a középső és a túra nem rossz, a bal oldali nem tetszik. az univerzális nyergek nyitott markamrájúak, ami mindig jó, kisebb eséllyel nyomja a mart. a középső nagyon jó állapotban van, jó kis térdtámasszal. a túra már kicsit ramatyabb, de annak meg szerintem kívül és belül is van kis térdtámasza, hasonló volt nekem is. nagyon kényelmes. azt persze kép alapján nem lehet megmondani, hogy a vázak nem töröttek-e, illetve hogy mennyire vannak feltömve. a bal oldali pl. egyáltalán nem biztos, hogy el van törve, lehet, hogy eleve szélesebb markamrás, de az is lehet, hogy csak ki van már lapulva és ráférne egy tömés.
2012. dec. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Balról jobbra az első kettő univerzális nyergek (de akár két ritka sz*r díjlovas ny.-nek is beillenek). Az utolsó pedig egy túranyereg. A minőségük nagyon silány, egy béléscsere javíthatna rajtuk, de az drágább lenne, mint maga a megvételük. Ha megakarod venni őket, akkor szerintem ezeknél jobbat is lehet találni.
2012. dec. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nem, ezek az enyéim. Nem olyan rég kaptam őket, az egyik rokonomtól.

Csak azért kérdezem, mert én nem nagyon értek hozzájuk.

2012. dec. 30. 21:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a negyedik válaszolóval értek egyet.

Bár nekem is vannak márkás nyergeim, sőt, gyakorlatilag évek óta azokat használom (egy Stübben ugró és egy Wintec díjlovas, imádom őket) azért még nem szólnék le feltétlenül egy márkátlan nyerget, láttam én már karón varjút, magyarul: ültem már márkás nyeregben, ami bűn rossz volt, illetve használt noname nyeregben, ami kiválóan volt kiülve, rendesen karbantartva, semmi baja nem volt, sőt, biztonságos és kifejezetten jó ülést adott. Szóval attól, hogy használt vagy hogy noname, még lehet jó.

A képen az első nyereg nyilvánvalóan használtabb, ettől még akár jó is lehet, de csak kipróbálva tudod meg pontosan. A másik első ránézésre nem rossz, de szintén próbálni kéne. Túranyereg, ha kicsit is jól van kiülve, vagy ha nincs egyáltalán kiülve, akkor akár jó is lehet, de tényleg csak arra, amire kitalálták: túrára.

Ha úgy gondolod, vidd el őket átnézetni Neizerhez, ő nagyon jól fel tudja javítani a noname nyerget is, ha kell, csinál rá olyan térdtámaszt, amilyen neked jó, kijavítja a hibákat, stb... Ha a váz rendben van és passzol a lovadra, akár jó nyerged is lehet belőle.

Mostanában az a divat, hogy minden sz...r, ami nem márkás, én ezzel nem értek egyet, van nekünk nagylovasos olcsó nyergünk, amit én és tesóm ültünk ki, hogy mindenképp jó legyen, lovagoltatásra használjuk, kifejezetten szeretik a lovasok és a lovaink hátára is tökéletes. Nem csak a nagy márkák lehetnek jók!!

2012. dec. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez mind díjlovas és elég ramaty állapotban vannak. Jól szét vannak ülve. Jobbról az első lehet, hogy valami díjlovas terep nyereg? :D
2012. dec. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem, a jobboldali sima túranyereg.
2012. dec. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!