Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok? Kérhetek...

Mit gondoltok? Kérhetek véleményt?

Figyelt kérdés

Tavasszal kapok lovat.

Mire figyeljek a lóvásárlásnál?

Segítetek egy kicsit?


Haflingi lovat szeretnék, ez lesz az első lovam, lovagolok.

Kinek van még hafija, és mit gondol róluk?


Kérdéseim:

- Mit adjak enni neki?

- Mikor vigyem engedjem ki a karámba?

- Minden nap kell edzenem?

- A haflingi lovak hány kg bírnak el?

- Makacsok, kényelmesek szőrén is?

- Gyakran vannak betegségei?


Azt hiszem ennyi.(: normális válaszokat.


2013. jan. 1. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Széna, abrak, fű, (takarmány) répa, kukoricaszár (legalábbis mi ezt szoktuk és 13 éve beválik.. bár nem hafin..)

minél többet legyen karámban.. reggeli abrakolás után..

ajánlatos..

pasz.. izomzat függő..

keménynek kell velük lenni de normálisak.. tipikus pónik.. szőrén egyszer ültem hafin kényelmes volt.. de ez is izmoltságtól függ..

egy normális jól tartott ló nem szokott beteg lenni..

otthon tartod?? akkor egyből 2 ló kell..lovardában egyszerűbb ott sokat segítenek..

2013. jan. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

otthon fogom tartani igen :)

nem lesz sajnos 2 ló :| de veszünk mellé még valamilyen patás állatot.:)


köszi a választ :D

2013. jan. 1. 18:15
 3/6 anonim válasza:

Szia! Lóvásárlásnál rengeteg dologra kell figyelni. Szabályos-e a lábállás, jól ívelt-e a hát, milyen alakú a far, jók e a ló lábai, ránézésre szép-e az állat... Érdemes valakit magaddal vinned aki jól ért a lovakhoz. (lovas oktató, állatorvos, akár patkoló kovács, vagy valaki aki tud neked segíteni). Nekem nincs lovam, de régóta lovagolok és rengeteg lovardában jártam már, sok ismerősöm tart lovat.A haflingi ha jól tanították, idomították akkor általában kedves, nyugodt,barátságos, jó teljesítő képességű. Tanulékony, de mivel kis ló elég későn ér. Nagyon sokáig is elélhet.

A ló "ínyenc" sokféle táplálékot eszik.Ehet lucernát, árpát, kukoricát, zabot, cukorrépát, korpát a táplálékát érdemes kiegészíteni gyümölcsökkel is. Viszont a lovak számára MÉRGEZŐ az aggófű, a vörös tölgy, a páfrány, a borostyán, a tiszafa és a rododendron is, ezeket mindenképp ki kell irtani.

Minél többet legyen karámban. Ha van egy kis beállója és hozzá van szokva ahhoz, hogy kint aludjon akkor jó időben akár kint is töltheti az éjszakát. (nyáron, tavasszal)

Nem mindennap kell edzened, sőt jobb is ha néha pihenő napot adsz a lovadnak.

Ha nincs lehetőséged több ló tartására érdemes juhot, kecskét akár kutyát tartani és lehetőség szerint minél több időt tölteni a lóval. Sokáig ápolni, sétáltatni, beszélni hozzá.(Ha esetleg nagy lovat nem tudsz tartani, akár egy kis falabella, szamár, öszvér vagy mini póniló is jó társ lehet.) Ha a közelben van olyan lovarda, ahonnan ismersz egy-két lovast, Velük is meg beszélheted, hogy elmentek együtt terepre.

Remélem segítettem :)

2013. jan. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon sokat :D köszönöm :P
2013. jan. 1. 22:21
 5/6 anonim ***** válasza:

hafim van de lovardában tartom nem itthon.

az h kényelmes-e attól függ :) ha magas marú akkor nem igazán legaábbis szőrén, ha kövér akkor nagyon csak könnyebb lecsúszni szőrén. makacs és önfejű, vele meg kell beszélni a dolgokat, könnyen megsértődnek (az enyém legalbbis) és sztem tökéletes kis lovak:)

2013. jan. 2. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szénát, zabot, szecskát, szenázst, téli hónapokban leginkább vitaminkoncentrátumot, takarmánykeverékeket.

a haflingi lovak erős kis pónik.

makacs és a kényelmesség az leginkább egyedtől függ.

de jobb lenne ha bérlóként tartanád, és megegyeznél ott a tulajdonossal hogy mikor te és mikor a lovászok gondozzák a lovat.


ja és mielőtt megvennéd próbáld ki.

az én első lovam is egy hafi kanca volt, nem az az idegbetegen buggyant, hanem cukin buggyant stílus volt, egy kényes tip-top kisasszony :) tehát egyedtől is függhet hogy makacs-e vagy nem.

betegsége az én kancámnak (öregebben vettem pedig) nem volt soha. néha mondjuk megerőltette egy kicsit a lábát, elcsúszott meg ilyenek.


lóvásárlásnál figyelj a tenyésztőre, a ló hibáira, testfelépítésére, mozgására és arra hogy érzed magadat a hátán.


[link]


itt a lovas átverésekről láthatsz, kezdő lótulajdonosokat és lóvásárlókat nincs olyan nap hogy valaki ne verne át.


www.lovak-lovasok.hu/kerdes-valasz/lovasarlas


gyakran ismételt kérdések lóvásárlással kapcsolatban. nézz körül és böngéssz.


sok sikert az új lovadhoz!

2013. jan. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!