Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnék jobban beleülni...

Hogyan tudnék jobban beleülni a vágtába?

Figyelt kérdés
Az a nagy bajom, hogy már körülbelül egy éve vágtázok, és nagy lovon nem sikerül beleülnöm a nyeregbe, inkább csak pattogok. (NEM félek tőle!) Esetleg csak úgy sikerül beleülnöm, hogy mindenemet ellazítanom, és olyan vagyok, mint egy csikós, ami totál rondán néz ki, és nem is helyes, ugyebár.. :/ Lenne valami ötletek, hogyan tudnám jól csinálni? Esetleg a "szárazföldön" gyakorolni? Legközelebb visszakérem magam futószárra. Esetleg ott ötletek? :) Köszi a válaszokat. :)

2013. jan. 2. 13:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, és ha az megvan, akkor már kezdenénk az ugrást is, mert nyáron lesz egy háziverseny.. :) Úgyhogy fontos lenne megtanulnom.. :)
2013. jan. 2. 13:06
 2/13 Frisch válasza:
Ugyebár az ugratás feltétele a helyes vágta. Érdemes lenne kipróbálnod a szőrén való lovaglást! Ha ettől tartasz, akkor előbb próbálj meg kengyel nélkül vágtázni. Mindkét módszer rengeteget segít.
2013. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
sok kengyel nélküli lovaglás és voltizsban lovaglás.Edződ nincs aki segítne?
2013. jan. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Próbáld sokkal nagyobb intenzitással mozgatni a csípődet előrefelé. Ehhez nem kell teljesen szétesned, csak tedd a vállad hátra, nézz fel (ne le a ló vállára) és told magad előtt a lovat erőteljesen a csípőddel úgy, ahogy a hintát hajtod.
2013. jan. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Edzőm van, de több helyen lovagolok, egy egyik helyen csak kis lovon vágtázok, ott van rendes edző, a másik helyen, ahol nagy lovon is, ott nem szakszerű edző van, csak ismerős. :)

A szőrén való lovaglást már próbáltam, ott is mindenem elengedem. :( De akkor legközelebb megpróbálom szőrén-futószáron. :) Hátha jobb. :) Amúgy szőrén estem először, és egyszer. Vagyis inkább lefeküdtem a földre, ügetésben, ugyan ezen a hiba miatt -> túl merev voltam, nagyon begyorsított a ló, és azzal foglalkoztam, hogy ne vigyen el, ez miatt megfeszítettem a derekam, és pattogtam, és jött a kanyar ... :D

ÉS esetleg a jobb egyensúlyérzékre valami megoldás, lóháton(!!)? :) (mert korcsolyázni tudok.. :)

2013. jan. 2. 18:43
 6/13 Frisch válasza:
A rendes vágtában nekem is a szőrén való lovaglás segített a legtöbbet. Egy évig csak szőrén lovagoltam, beleértve az ugrást is. Szerintem ennél hatékonyabb módszer nem nagyon létezik.:) Egyensúly javításra a kétpontos, könnyített ügetés segít.:)
2013. jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. jan. 6. 12:45
 8/13 anonim ***** válasza:
Futószáron ,kengyel nélkül és hogy ne ess szét minta rigalánc,a belső kézzel a hátsó ,a külső kezeddel az első nyereg kápát fogd meg,tedd a lábaidat a helyére,lehetőleg a lábszárad se mozogjon.Ne nézz le,a fej forduljon a mozgás irányába.Nem nézni kell,érezni.Ezt azért írom,mert sokan lefele néznek,amitől elmerevedhet a hátad és így a derekad is.Ez a módszer segít benne maradni a nyeregben és felveszel egy olyan testhelyzetet,hogy a vállaid párhuzamosak lesznek a lóéval,plusz nem fogsz csikósan ülni.A lábaiddal átöleled a lovat engedd le a sarkad.Jobban fogod érezni a lábszáraddal a ló oldalát.Vagyis,ebből a helyzetből az ülepedet jobban le tudod engedni és csak annyit mozogsz amennyit a ló háta.Nem szükséges tologatni,csak "vele menni".Ezzel a módszerrel tanítok mindenkit,nekem bevált és a lovasaimnak is.Ha úgy érzed kezded érezni,akkor a belső kezed kiteszed oldalra,vagy leengeded,ahogy kényelmesebb.Én ehhez ,ha már vágta,megtanítom a helyes segítségadást a vágta beemeléshez.Úgy a jó,ha a lovas elkezdi érezni amit csinál.
2013. jan. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
rendben, köszi, kipróbálom. :)
2013. jan. 13. 15:43
 10/13 anonim ***** válasza:
Igaz hogy csak 67 %-n állok,de éveken keresztül dolgoztam lovasoktatóként és a munkámra soha nem érkezett panasz a lovasaimtól,sőt,most hogy nem oktatok,szegények sorban állnak és várnak mikor kezdem újra ,mert máshoz nem akarnak menni.Ezt nem én állítom hanem ez az igazság.A legjobb visszajelzés a lovas és a ló.Tehát kedves kérdező,nyugodtan próbáld ki,nem fogsz csalódni.:)
2013. jan. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!