Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egyenes úton h kell a lovat...

Egyenes úton h kell a lovat beugratni vágtába?

Figyelt kérdés
pl. terepen amikor nincs lehetőséges fordulásra.

2012. dec. 17. 18:00
 1/8 anonim válasza:
Hogyan szoktad futószáron?
2012. dec. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem egészen értem. Miért kell, hogy forduljatok? Mi a baj azzal, hogy egyenes az út?
2012. dec. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Belső állítás, belső csizma hevederen, külső heveder mögött, szintén ez ugraszt, belső kéz félfelvétel, külső kéz keretben megtart.

De elvileg nem az ív miatt ugrik be a ló jó lábra vágtába, hanem mert idomítva van. Mindig meg kell lennie a belső állításnak...

2012. dec. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyenes úton mindegy melyik lábra ugratod be, mondjuk kinevezed a bal kezed a belsőnek és aszerint ugratsz vagy épp a jobb, ahogy kedved tartja. Én szoktam váltogatni egyszer bal kézre ugratom, egyszer jobbra, hogy ne szokjon hozzá csak az egyikhez.
2012. dec. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm!:)

futószáron hangra dolgozik, szóval mondom neki h vágta és csinálja.

Azért mert eddig én mindig úgy tanultam h a sarokból ugratjuk be, amikor ép fordulna..:)

2012. dec. 18. 15:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy könnyebb, de egyenesen is be kell tudnod ugratni állásból, lépésből és ügetésből is mindkét kézre.
2012. dec. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyenesen is be kell ugratni,azért tanítják íven ,mert ott könnyebb. ugyanúgy ugratod egyenesen,mint körön vagy íven. Terepen nem feltétlen kell úgy összeszedni,mert általában terepre piheni szokás kijárni a lóval nem pedig dolgoztatni. Egyébként kint jóval menősebbekk,kihegyezettebbek minden segítségadásra,a legapróbb jelre is beugrik a legtöbb,nem kell annyit előkészítgetni,mint bent a munkapályán.
2012. dec. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tetszőleges kézre. Csak arra figyelj, hogy ne mindig ugyanarra. Csinálsz egy belső állítást akármelyik kézre, és beugratod. Ha tudod, hogy lesz a vágtaszakaszban egy kanyar, akkor arra a kézre ugrasd be, amelyiken kanyarodni fogtok.
2012. dec. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!