Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagy bajban vagyok a lovaimmal...

Nagy bajban vagyok a lovaimmal! Miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés

bocsi hogy regényt írtam.


először is kezdtem úgy hogy volt egy lovam a régi társa egy kecske meghalt. ő egy elég szelíd new forest póni, pej herélt, már majdnem 16 éves és eddig soha nem balhézott dominanciai okokból sem. a kecske helyére vettem egy lovat: egy gidrán és quarter pony vérrel beütött kis félvérkét szedtem össze, ló múltjában kutakodva ő is teljesen nyugodt és megbízható, gondoltam jól ki fog jönni. ő egyébként kanca, de herélt-kanca jól ki szokott jönni.

jól meg is voltak, eldöntötték a dominanciát: kész, vége, a herélt lett a főnök, ő idősebb, ő él nálam régebb óta, kész, vége. a sárga újoncka beletörődött. pár hétig teljes nyugalomban éltek. egy hete kezdték el ezt az egész őrületet, amit én (pedig sok lovam volt már és sokat tudok a lovakról) egyszerűen nem tudok megérteni.


Sárga, pedig alapjában véve mindig is a ménes végén kullogott, láttam az eladó félvér csapatnál, ő volt a ranglétra alsó fokán, félig a földbe ásva, akin csak úgy áttapostak a többiek. a kis cukorfalatka kitört a mélyből és megpróbált összeverekedni (!) a vezető pozícióért. (gondolom.)


megpróbáltam keresni a probléma gyökerét: azt hittem a közös itató / etető lehet a probléma. fogtam egy régi vályút és vettem egy új önitatót, dolgok megkettőzve. aztán egyre rosszabb lesz. etetésnél nem volt gond, de mindig keresztezték egymás útját, lökdősődtek, haraptak, rúgkapáltak, és nem játékból mert láttam hogy sunyítanak mintha vadlovakat láttam volna akik kancákért küzdenek. egy volt a bibi: a sárga kanca, a pej meg herélt. egyikőjük sem mai csirke.

elválasztottam őket: külön karámot kaptak jól elzárva.


ekkor jött az igazán nagy probléma: egymásnak ugrottak, tépték egymást. a fognyomokból és vérző sebekből ítélve a sárga démon kiszökött a karámból és újra megküzdött a herélttel. megpróbáltam nyugtatóan hatni rá, kipróbáltam néhány nyugtató, lazító gyakorlatot. el is nyugodott, kimentünk lovagolni, visszaértünk, pejkó már aludt a legelőjén. a sárga ekkor az istállóban volt. arra riadtam fel a házban hogy dulakodnak, nyerítenek és megint harcoltak. megpróbáltam eladni a sárgát. állatorvoshoz is vittem hátha valami komolyabb sérülést okoztak egymásnak. de semmi!


amikor a sárga az istállóban, akkor a pej szemmel tartva a legelőn, így hát egy nyugodt percem nincs. barátaimnak próbáltam odaadni a sárga lovat, ők el is fogadták volna ha nincs másik lovuk.


köztudott: sárga barátom nemigen szereti a társaságot. pedig az első pár hétben nagyon jól megvoltak! mi ütött beléjük?


tenyésztőt, lónevet, lakhelyet és egyéb bizalmas infókat NEM adok ki! köszönöm.



2013. jan. 2. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz helyzet.. De az első ami az eszembe jutott.. nem sárlik a kanca?

Ha nem akkor passz.. esetleg azt tudom mondani hogy ne kelljen folyamatosan figyelni, hogy míg a pej mondjuk szabadon a legelőn a sárga megkötve a boxban.. (úgy vettem ki, hogy a herélt nem akar 'harcolni') vagy a karámba úgy tudod őket kint hagyni, hogy a karám ketté választva de nem egy kerítéssel hanem kettővel (kb. 1m távolságra).. így nem tudnak átharapni egymásra..

Ha más nincs el kell adni.. :|

Reális áron..

2013. jan. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Válaszd ketté őket karám plusz villanypásztorral, úgy nem lehet probléma. (másként pl. méneket is elég nehéz lenne tartani)

Másik dolog: egy csapatban mindig a rangidős kanca a főnök!!! Tapasztalatból (is) mondom. Herélt soha nem lehet főnök, kancák között a legidősebb a vezető, addig harcolnak, amíg ez így nincs. Plusz egy saját tapasztalat: a sárga kanca valamiért mindig háklisabb. Nem tudom, mit befolyásol a szín, de nálunk is amelyik karámban sárga kanca van, az harcol leginkább. A jó hír, hogy ebbe minden lovam beletörődött már, így nálunk különösebb problémák nincsenek. De van olyan sárga kancánk, akit teljesen külön kellett venni a többitől, mert mindig bepróbálkozott.

2013. jan. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
az hogy sárlik ki van zárva.
2013. jan. 3. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!