Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy lovam, elmúlt 2 éves,...

Van egy lovam, elmúlt 2 éves, betörtük és mikor felakarok ülni rá elkezd hátrafelé menni? Miért van ez? Mit csináljak vele hogy szokjon le róla?

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 13:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
2 évesek nyereg van a hátán??? :OOO Jó hogy nem akarja hogy felülj rá!! Fáj neki! Még nincsenek kifejtődve a csontjai stb.!!!
2013. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
túl korai lovaglástól fáj a háta,pihentessétek legalább 1évet
2013. jan. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
3 évesen lehet elkezdeni belovagolni. És nem betörni..
2013. jan. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem is az a baj, hogy nyereg van a hátán. 3 éves kora előtt ne nagyon üljetek rá, hagyjátok még. De ezt nem igazán értem, mit értesz az alatt, hogy "betörtük"?

Szerintem majd ne magad akart belovagolni, mert látszik hogy nem értesz hozzá. Nem tudja szerencsétlen mit vársz tőle, azt hitted felülsz rá és megy mint egy 10 éves iskolaló? Hagyjad élvezze ki csikókorát, esetleg futószáron dolgozz vele nyereggel, de ne ülj rá.

2013. jan. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Fiatal lovaknál ez gyakori. Én a hasa alját szoktam megpaskolni. 2 éves lovon viszont tényleg nincs helye a nyeregnek.
2013. jan. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Három éves kora előtt nem ülünk fel a lóra. Hagyd szépen békén míg betölti a hármat, utána kérd belovagló, vagy versenyző lovas segítségét a belovagláshoz.
2013. jan. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2 éves ló nyereg alatt? 3 év az a kor ahol már el LEHET kezdeni a belovaglást de én még azt is korainak tartom..Ha két évesen be lett "törve" a háta a csontjai még nem olyan erősek,hogy elbírjon nagyobb súlyt..Futószáron dolgozz vele futószáras hevederrel és esetleg pár percre ráülthetsz, de egy komplett edzés megterhelő lenne a számára.És ezt komolyan kell venni mert idős korára tönkre fog menni a háta és lovagolhatalan lesz!
2013. jan. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
az én lovam 5 éves korában lett belovagolva
2013. jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Állítsd farral falhoz..

amúgy ne ülj rajta 10-15 percnél többet mert tönkre megy a háta meg a lábai.. nem mondom hogy terepen hogy csináld.. mert terepre még ne menj vele.. kőre meg még úgy se.. fél-1 év múlva pedig ha fennáll a probléma térjünk vissza a kérdésre..

2013. jan. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
Két éves lóra épeszű ember nem ül fel 15 percre se, mert maradandó károsodásokat okoz vele.
2013. jan. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!