Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Amikor felakarok szállni a...

Amikor felakarok szállni a lóra, már emelem a lábam, hogy beletegyem a kengyelbe, de ellép a ló. Mit tehetnék ellene? Le lehet szoktatni róla?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Kérj meg valakit hogy fogja meg.
2012. jan. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, ez az egyszerűbb megoldás, de nyilván nem ilyen válaszra vártam :)
2012. jan. 17. 15:28
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől csinálhatja, akár rossz élmény, mert belehuppantak a hátába, vagy csak türelmetlen, fiatal, stb.

Egyébként nem értem, miért "nem ilyen válaszra vártál", mint amilyet az előző írt. Szerintem olyan válaszokat vársz, amiben megoldásokat sorolnak fel, és az valóban egy ésszerű dolog, hogy amikor felszállsz, valaki megfogja a lovat, nem tudom, mi vele a gondod.

Ha nincs senki, hogy megfogja, akkor a karámban állítsd a sarokba a lovat, úgy, hogy a feje a sarok felé legyen, így sem fog ellépni.

2012. jan. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
attól függően, merre lép el, állítsd fal elé vagy mellé. ha ez nem megoldható, akkor fogd rövidebbre a bal szárat, így ha ellép, csak körülötted tud forogni
2012. jan. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egy 75 éves bácsié a ló, aki lovagolja, de mivel elindul a ló, amikor még fel sem szállt, nehézkes számára a felülés.
2012. jan. 17. 17:40
 6/13 anonim ***** válasza:
Amikor megindul, akkor egyből visszavezeted a helyére, és ezt unásig ismétled vele. Előbb utóbb megtanulja, hogy ne lépjen el, és megvárja, amíg fel nem szállnak rá.
2012. jan. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És ha hátra léptetném?
2012. jan. 17. 18:45
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha már érzed v látod rajta h el akar indulni akkor hagyd abba a felszállást állítsd meg és kezd előről az egészet. Sokat dicsért hanggal ha már egy kis eredményt elértél. Miután felültél se hagyd h elinduljon v ha elindult állítsd meg és várj egy kicsit majd dicsérd meg és elindíthatod. Szerintem a hátralépetés is jó hiszen az is büntetés a lónak. Én akkor nem használnám ha ideges lesz tőle mert akkor még annyira se fog megállni.
2012. jan. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Külső szár feszes a belső szár megtart. tehát a fejét magad felé állítsd így csak alád tud lépni. A szárak ne legyenek lazák hanem feszesek, ha ellépne szólj rá erélyesen hogy "hó, hóha..akármi amit mondani szoktál", és húzgál meg a szárat. Kezdetnek hogy megtanulja odaállíthatod agy akadály mellé (természetesen ne szembe mert azzal megtanítod közbe neki, hogy nem kell átugrania. )és úgy csak alád lépne. A lényeg mondom, hogy a külső szár feszüljön és az belső megtart, így a ló jó esetben aládlép, és nem el tőled.
2012. jan. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én lovam is pont ilyen. Akárhova állítom, csakazért is elmegy. Fal mellé állítottam múltkor, fel akartam szállni, ő nagy ledülettel elfordul, még jó hogy volt rajtam kobak, mert odavágta a fejem a falhoz:D Amúgy te fel tudsz rá szállni gondolom, a bácsikának meg meg tudod fogni.
2012. jan. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!