Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor szokás elkezdeni ugrani?

Mikor szokás elkezdeni ugrani?

Figyelt kérdés
2 éve lovagolok, kicsit kevesebb, mint másfél éve kezdtem el szabadon vágtázni. Tudok állításokat csinálni, lovat hátraléptetni (amelyiknek meg van tanítva). Azóta sokféle lovon ültem, egy-egy megugrás vagy bakolás nem kottyan meg, ezeket minden izgalom vagy akár adrenalinszint növekedés nélkül kezelem, és vágtában is biztonságban érem magam a lovon. Szoktunk rudazni és járóiskolázni is vágtában, volt, hogy ilyen vastagabb, fekete csövön is mentünk már át, ezeket nagyon élveztem, ugrólovakkal is próbáltam már, akik ezt nagyon szerették, és nem is éppen, hogy csak áttötyörésztek rajta. :) Szerintetek megkérdezhetem az edzőmet, hogy esetleg kipróbálhatok-e már egy kisebb ugrást? Azért akarom megkérdezni, mert amúgy ez nincs benne a lovaglóórában (mármint, hogy ugrani is tanítanak), de nem hiszem, hogy problémát jelentene az edzőmnek, vagy a lovardának, ha ki akarnám próbálni. Mindenképpen akkor kérdezném meg, ha már szebb az idő, és nem a fedeles lovardában kell lennünk, mert abban nincs túl sok hely. Szóval pár hónap fejlődést még bele lehet kalkulálni. (Heti 2x járok lovagolni, és hétvégente be szoktam segíteni, ami általában plusz 1-2-3 óra lovaglással is jár [sokszor kérnek meg, hogyha egy ló a sok kisgyerek után határozottabb lovast igényel, hogy üljek fel rá, vagy csak szimplán osztályt vezetek, ilyesmi...]).

2013. jan. 6. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kérdezd meg az edződet, ha nem jelent problémát, biztosan engedni fogja.
2013. jan. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, ha a lehetőségek adottak, és megfelelő szinten vagy már, biztos megengedi!
2013. jan. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A leírtak alapján készen állsz rá
2013. jan. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez mind szép és jó amit leírtál, de a lovon nem elég fennmaradni. Amellett hogy tudod rendesen a könnyített és idomítóülést, minden jármódban tudnod kell rövidíteni, nyújtani a lovat, el lehet kezdeni az összeszedést és az oldaljárásokat is gyakorolni. Sok van még a síkmunkában, és az idomítás az ugrás alapja. Beszélgess el erről az edződdel, meglátjuk majd mi a véleménye.
2013. jan. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Természetesen biztosan megy az idomító és a könnyített ülés is, és a nyújtást, rövidítést is minden órán gyakoroljuk már régóta, szóval megy. Viszont lovat összeszedni nem tudok, oldallépéseket sem csináltunk. Köszönöm a válaszokat, majd megkérdezem. :)
2013. jan. 7. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!