Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korban szokás...

Mennyi idős korban szokás elkezdeni bilire szoktatni a babákat?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 07:27
 1/10 A kérdező kommentje:
..... és hogyan?
2010. szept. 28. 07:28
 2/10 anonim ***** válasza:
Két éves kor körül van értelme,de még ekkor sem biztos,hogy sikerül.
2010. szept. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én másfél évesen kezdtem sikerélmény nélkül, 2,5 évesen meg egyszerűen leszokott.
2010. szept. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2 éves kor körül. Vegyél egyet és mond el minden nap, hogy a nagyok ide pisilnek és kakilnak, igy nem kell pelus. Biztatsd, hogy üljön rá ruhástul/pucéran. Na ez ment nehezen, a fiam nem akart. Egyik este kérdeztem, hogy fürdés elött pisil e a wc-be. Àllva tartottam fölé, azóta belepisil. Addig az volt a gond, hogy ráültettem volna, de nem akarta. Kapott wc szükitőt is. A pisi wcbe ès bilibe megy két nap utàn egész nap. Többször vittem plüssmacit a bilire, megpisiltettük:) kezdte érteni a lényeget. Én csokit,ilyesmit nem igérek a produktumért. Viszont szuper pisitáncot járunk ha sikeres ! Inkább még kétszer ráült, csak ugráljak, tapsoljak:) tehàt pisi megy rendesen, de kakilni nem akar leülni a bilire:( de ezért pelust vissza nem rakom. Látom hogy nyomja, szól is, de ideges,ha kérem, hogy bilizzünk. Inkább nem kakil. Ugyhogy bugyiba megy:( itt tartunk, 23 hós, két hete pisil jó helyre:) sok sikert!
2010. szept. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
OFF: Pont ezt a kérdést akartam én is feltenni, mert a tegnapi sétánk folyamán egy 8 hós baba anyukája majdnem megölt a szemével, amikoris furcsáltam, hogy ők már biliztetik szegény csemetéjüket, én meg még nem a 11 hós lányomat! Szerintük már itt az ideje! Enyhén felment 220-ra a vérnyomásom, amikor megkérdezte, hogy én meddig akarok még várni ezzel!
2010. szept. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem teljesen kortól függ, hanem a gyerkőc érettségétől. Hiába próbálja valaki 1,5-2 évesen bilire szoktatni a gyereket, ha az még nem érett rá, de fölösleges pelusra "kényszeríteni", mert még nem 2 éves. Itt vannak azok a jelek, amiből tudhatod, hogy eljött-e az ideje a próbálkozásnak: [link]
2010. szept. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó link nagyon jó, én is aszerint kezdtem el. Igaz, még csak 15 hónapos, de folyamatosan ö is pisilni akar, minden pisilésnél és kakilásnál leguggol. Így elballagtam, vettem egy bilit, amivel néhány napig ismerkedett, üldögélt rajta (felöltözve), majd amikor már megbarátkozott a bilivel, kipróbáltuk. Érdekes, hogy egyből belepisilt, de csak úgy, ha valaki vele szemben ül a wc-n, és mondja, hogy most ő is pisil:D

Viszont hiába tudom, mikor kakil, egyelőre nem tetszik neki a gondolat, hogy bilibe kakiljon, megvárja a pelust.

Szerintem a lényeg, hogy ne erőltesd, de ismerkedhet a bilivel már korábban is mint 18 hónap, meglátod, mennyire érdekli.

Az ismerkedést azért javaslom, mert a fiam első körben sírt a bilitől, meg kellett szoknia:DD

2010. szept. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Mi 15 hónaposak vagyunk, uh. még van időnk, de majd megpróbálom én is megbarátkoztatni vele :)

2010. szept. 28. 10:31
 9/10 anonim válasza:
Én a kicsi lányomat 7hónaposan ültetem bilire játékosan és egy évesen már szoba tiszta lett. Szerintem ha játszotok vele nem erőltetitek akkor hamar megszokja.Mert van amelyik gyerek meg ijed a bilitől.
2010. okt. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A keresztfiam most 2 és fél éves. Kb. 8 hónapos volt, amikor már ráültettük a bilire, mert mondta hogy pfú, amivel jelezte, hogy kaka van vagy lesz. Ekkor szívesen ráült, ücsörgött ott sokáig, de hellyel közzel volt eredménye.


Viszont most nem hajlandó belekakilni-pisilni. Azért látom rajta, hogy na, most nyomja a kakát, vagy gondolom, hogy már tisztába kell tenni, s ilyenkor szépen kivárja, míg a feneke alá rakom a tiszta pelenkát és abba kakil. Szólni is már akkor szól, hogy kaka, amikor már bent van a nadrágba.


Nem tudom, hogy van-e értelme nyösztetni ennyi idősen, mert szerintem 2 éves kora körül is elegendő, vagy ha majd bölcsődébe akarod vinni, akkor olyan 1- másfél évesen.

2010. okt. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!