Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hackamore vs zabla?

Hackamore vs zabla?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek a hackamore-ról? Valaki azt mondta, hogy el lehet vele törni a ló orrát. Ez mennyire igaz? Nekem olyan hihetetlennek tűnik...

Jobb mint a zabla? Tapasztalatok, vélemények? (Légyszives olyan írjon aki tényleg tudja, nem csak hallott valamit, hallani én is hallottam dolgokat, de itt olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik használták/jobban ismerik)


2013. jan. 10. 20:30
 1/6 A kérdező kommentje:
És vannak különféle "fokozatúak"?
2013. jan. 10. 20:35
 2/6 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom alapján a zablát választom.A hackmore eldeformálja a ló orrát és sokkal feszültebb tőle a ló.A zabla nem okoz semmi ilyesmit.A lovamnál is ez volt most meg el van deformálódva a pofacsontja a hackmore miatt! ZABLA!!!
2013. jan. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kérdésekre válaszolva: igen, el lehet törni a ló orrát. Hogy a lovadnak mi a jobb azt akkor tudod meg ha kipróbálod a hackamore-t, de ha csikózablával szépen dolgozik felesleges váltani. Van belőle vastagabb és vékonyabb verzió, részletes infót itt találsz: [link]
2013. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyértelműen zablapárti vagyok. A hackamore sokkal kegyetlenebb eszköz tud lenni. Nem is szabadna, csak nagyon hozzáértő kezekben alkalmazni!

Ha jóindulatú, tisztességgel belovagolt lovad van, egy puha angol csuklós csikózablára szívesen rátámaszkodik, nem okozol neki semmiféle kellemetlenséget.

2013. jan. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs gond a csikózablával, akkor inkább azzal lovagolj. Hackamore durva dolog tud lenni, ha nem tudod megfelelően használni. Abból is van már rövidkaros, hosszúkaros, sőt kar nélküli is (LG Bitless bridle így keress rá).
2013. jan. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha meg feltétlen kerülni akarod a zalát, akkor taítsd meg a lovat sima kantárral menni. De hackamort csak és kizárólak az használjon, aki ért hozzá, különben felérhet egy kínzással.
2013. jan. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!