Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Furcsa kérdés, Zablával...

Furcsa kérdés, Zablával kapcsolatos?

Figyelt kérdés

Előre is szeretném leszögezni hogy nincs lehetőségem edzőhöz járni/edzőt kihívni,és a lovam is képzetlen ahhoz képest, örülnék a toleráns válaszoknak, mert senkinek nincs szüksége ebben a világban arra,hogy sz*rrá oltsák,csak mert kérdezett valamit..:)

A lovam mostanában hackamore-ral lovagolom, iszonyú szépen reagál rá, imádok vele dolgozni. Vágtában viszont, mivel nincs egyensúlya, teljesen belefeszül a szárba,a hackamore meg ugye nem arra való hogy erőkifejtéssel tudjuk a lovat irányítani, teljesen belefeszül,legutóbb terepen megugrott egy őztől vágta közben,és beszaladtunk az erdőbe. Fent van magasan a feje ilyenkor, és nagyon nehéz irányítani.

Amúgy ügetésben nincs vele gond,kisujjra fordul. Angolban lovagolok egyépként.

Arra gondoltam, hogy visszateszem a zablát, hátha sikerül, kicsit lovagolnám lekötővel. De -ez az én teljes körű oltári nagy hülyeségem!!!- én sajnálom, mikor az a vasdarab van a szájában, és nem vagyok olyan hűűű de nagyon jó lovas, hogy támaszkodásba tudjam hajtani, és általában inkább feszesen tartom a szárat,és kényelmetlen fordulni is vele,stb,nem tudom,hogy kellene félfelvételeket csinálni,vagy ilyesmiket (esetleg ha valakinek van türelme, akkor írhatna egy privát üzenetet,mire jó a félvelvétel,az egészfelvétel,az állítás, és hogyan csináljuk, minden,amit eddig tudok, online tanultam meg sajnos, nincs lehetőségem edzőhöz,viszont úgy indultam,hogy paraszt módon ültem a lovon,most meg már sokkalta szebben,meg is dícsértek érte.)

Szóval ez egy nagy hülyeség részemről,hogy sajnálom a lovat mikor pl. irányítom, fordulatokat hajtunk végre, és ott a vasdarab a szájában, lépésben ráadásul még ideges is leszek tőle,nem tudom, miért, hajtom vádlival, fordulatoknál igazítom, de még sem jó.. Legutóbb vissza tettem a zablát, és teljesen meggajdult, nehezen lehetett fordítani, és nem dolgozott szívesen, elég kemény lett a szája.

Hackamore-ral nagyon szépen el tudom lovagolni, élvezzük mind a ketten, de így nem tudom szárra tenni, az meg elég kellemetlen feladat úgy vágtázni vele,hogy ne taknyoljunk el a kanyarokban,bár minden alkalommal egyre jobban megy.

Arra gondoltam, egy alma ízű egyszer tört csikózablát vennék neki, és néhány hónapra pályán azt használnám, lekötővel, és mikor biztonságos lesz a vágtája,akkor raknám rá vissza a hackamore-t.

Nem tudom,jó ötlet-e, szerintetek?

Köszönöm hogy végig olvastátok, szívesen fogadok privát üzeneteket, építő jellegű kritikát,de szeretném mindezt emberi hangnemben megejteni, elvégre én sem kiabáltam senkivel. Köszönöm szépen a segítséget :)


2011. dec. 12. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az alma ízű zabla hülyeség, mert csak eltereli a ló figyelmét a munkáról és nyáladzik majd mint állat. Másrészt nem az ízérért fogja megszeretni a zablát. Persze hogy kényelmesebb neki ha nincs a szájába semmi, de egy kiscsikót is hozzá kell szoktatni a zablához és nem lehet sajnálni, hogy nem szokta meg és akkor hagyjuk. Ez tényleg baromság. Ráadásul ha látja rajtad hogy ha hisztizik akkor te nem rakod rá legközelebb és így kivette magát a munka alól. Nyilván kényelmesebb.

Vegyél neki csak egy sima gumis zablát azzal nem téped a száját. Előbb utóbb hozzá fog szokni, csak jól meg kell dolgoztatni. Sok kiskör, meg kígyóvonal és rá fog hajlani a körre. A támaszkodásnál csak egy dolog hogy a lónak be van hajolva a nyaka. Az a lényeg hogy tarts egy határozott kapcsolatot a ló szájával.


A lovad meg a kényelmet keresi ezért hisztizik.

2011. dec. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod szerintme félre értettük egymást! Nem hisztizik sosem, mindig készséges, csak szívesebben dolgozik hackamorre-al, amióta azt használok,egyszerűen meg sem várja hogy igazítsam a szárakat, már dugja bele a fejét.. És sokkal szívesebben csinál mindent, de a zablát is készséggel beveszi, és semmi gond nincs vele végig. Köszi a választ
2011. dec. 12. 16:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a hackamore híve, pláne képzetlen lovas kezében. Használj tisztességes zablát! Almaízűt ne, neked lenne kedved nyálcsorgatva melózni? Az is idióta, aki kitalált ilyesmit.

Nagyon szívesen segítenék, hogy leírom neked részletesen, mit kellene tenned, csak az a baj, hogy nincs időm több száz oldalt írni, ráadásul attól, hogy elolvasod, nem fogsz előbbre jutni egyáltalán. Repülőt vezetni se lehet könyvből megtanulni...

Ajánlom figyelmedbe a Lovasakadémia sorozat könyveit, ettől némi elmélet elsajátítását remélheted, érteni fogod a szakkifejezéseket, lesz egy kis elképzelésed a dolgokról, de utána nem nélkülözheted az edzőt. Ha kell, kezdj el gyűjtögetni, ha lovazni van pénzed, kizárt, hogy legalább kéthetente egy alkalommal nem tudsz kifizetni egy hozzáértőnek egy órát, hogy segítsen kicsit. Nem sok, ennél több tanulás kellene, de hidd el, bármit csinálsz, ez a helyzet segítség nélkül csak romlani fog és a lovadnak is komolyan ártasz.

2011. dec. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :) tapasztalatlan lovas nem vagyok, maximum ha a pályalovaglást,díjlovaglást mérjük vele, a ló száját nem ráncigálom és tényleg imádjuk mindketten a hackamore-t, csak az a meglátásom,hogy tényleg nem mehetek vele egyről a kettőre. Köszönöm az ajánlást keresni fogok ilyen könyveket.. :)
2011. dec. 13. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!