Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lovat lehet felváltva...

Egy lovat lehet felváltva zablával és hackamore-ral lovagolni?

Figyelt kérdés
Nem akarom összezavarni, de másnál is láttam már ilyet, és nem akarom teljesen elhagyni a zablát.
2011. nov. 6. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
elvileg lehet,gyakorlatilag meg nem ajánlott,legalábbis én nem ajánlom,én elkezdtem zablával lovagolni anno a lovamat és had ne mondjam,hogy hackamore-ral jobban megy,próbáltam visszaállni a zablára,de nem nagyon sikerült
2011. nov. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
eleve megondolandó ,hogy érdemes e hackhamort használni vagy sem.Általába nem raknak csak úgy ilyet a lóra csak ha valamilyen fog vagy száj problémája van viszont ha szájproblémás (olyan ,hogy nem jön rendbe) akkor viszont a zabla pláne nem lesz jó tehát egyszere csak egyet érdemes használni.Olyat láttam már énis ,hogy reszelni kellet a fogakat és pár napig érzékeny volt a szája ,párszor zablával lovagolták mert próbálgatták ,hogy hogyan reagál rá ha rosszul reagált akkor vissza rakták a hackhamort de ez csak rövid távu dolog volt,utána megmaradt a zabla.
2011. nov. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
első vagyok,az én lovam meggalydult attól,hogy váltogattam hackamore-t meg zablát
2011. nov. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értem! akkor kipróbálom és és ha nem válik be hogy "váltogatom" akkor maradok a hackamore-nál, egyépként hackamore-t terepre használom, meg pályán ha nagyon pontos feladatokat akarok vele csinálni (egy ujjal irányítom ügetésben, ezt zablával nem csinálta meg) , amúgy meg pályára használnám a zablát, engedtetések, lazítások, edzés, mert a hackamore az nem teljesen arra való. Merjem akkor kipróbálni a kettőt együtt?
2011. nov. 6. 16:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a lovad megcsinál mindent ugyanúgy zabla nélkül,akkor ne tedd vissza neki, bár nem tudom, az engedtetés zablával megy... Hát, próbáld meg, vagy esetleg vegyél egy nagyon gyenge zablát, valami vékony kétszertört valamit, és lovagold azzal állandóan, vagy nme tudom... Szerintem neki sem oylan kellemes a váltogatás... Esetleg próbáld meg, hogy télen mikor bent edzel, ha vad fedeles, akkor csinálsz vele ilyen engedtetéseket, és azokban a hónapokban zablával lovagolod, aztán nyáron, jó időben, terepen hackával, így váltogatod is, de mégsem olyan, mintha minden nap más lenne...
2011. nov. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
Mesélje már el nekem valaki, mi ez a hackamore-őrület! Mielőtt bárkinek tévképzete támadna, a hackamore sokkal durvább a lónak, mint a jól kezelt zabla! Zablával még nem tört el semmije egy lónak sem, de hackamore-ral orrcsonttörés nem is olyan ritka.
2011. nov. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ajjj,kedves utolsó. Én nemfogom eltörni a ló orrát, ezzel tanusíthatlak, gyengére van állítva a feszítő, illetve póni hackamore az amit használok, ami köztudottan sokkal gyengébb, mint társai. Azért váltottam hackamore-ra, mert megakarom adni a lovamnak a szabadságot, hogy terepen úgy vágtázhasson hogy nem érez semmit magán. De mivel kis izgága, virgonc, vész esetén jó hogy ott a feszítő, amúgy meg, ha nincs veszély, én még soha nem használtam. Azért tépelődöm, hogy visszaváltsak-e zablára, mert szeretném az engedtetéseket csinálni, támaszkodást elérni nála, de ezt hackamore-ral nemhiszem hogy megtudnám csinálni.
2011. nov. 9. 22:15
 8/9 A kérdező kommentje:
egyépként meg, nem szerettem volna ilyenbe belemenni,de nagyon kikívánkozik: mi közöd van neked ahhoz, hogy mit használok? feltettem egy kérdést, hogy ez így megoldható-e, és azthiszem, nem szerepelt a kérdés sorai között hogy " mit gondoltok jó hogy hackamore-t használok?"
2011. nov. 9. 22:16
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Abszolút jóakarat volt bennem, amikor a válaszomat írtam. Nem azt próbáltam mondani, hogy el fogod törni a lovad orrát, csak azt, hogy szabadságot akarsz neki adni, de ezt pont nem a hackamore-ral teszed meg. a póni hackamore pedig nagy lóra nem passzolhat (méretkülönbség), tehát eleve nem lehet jó.

Ahhoz, hogy a ló egyensúlyban menjen, képes legyen hordozni magát és téged, szüksége van támaszkodásra. Ezt - magad is írod - a hackamore-ral nem tudod elérni, tehát nem elég, hogy egy durva, kemény vacak van az orrán, még az egyensúlyában sem segítesz.

De tégy úgy, ahogy neked tetszik, a te lovad. Csupán segíteni akartam.

2011. nov. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!