Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha egy lónak eltörik a lába,...

Ha egy lónak eltörik a lába, akkor mindenféleképpen el kell altatni, vagy rendbe jöhet még a lába?

Figyelt kérdés
2013. jan. 11. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
legtobb esetben el kell altatni :(
2013. jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen helyen törik el. Például ha vállánál, ahol nem lehet sínbe rakni vagy megműteni, akkor sajnos nem lehet segíteni. De egy lábközépcsont törésnél már nagyobb esély van a kezelhetőségre és a gyógyulásra, viszont ekkor számba kell venni az állatorvosi költségeket és a tényt, hogy a lónak tényleg jót teszünk-e ezzel. Egy törött lábú ló gyorsan elveszti az étvágyát és az életkedvét, amit pénzel és gyógykezelésekkel a legjobb szándékkal sem nem adhatunk vissza neki.
2013. jan. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A másik, hogy soha nem lehet majd utána úgy terhelni mint előtte. Akkor már a tartásának a díja szó szerint pénznyelő. Mert manapság aki lovat tart az így vagy úgy dolgoztatja is. Lovaglás kocsizás.
2013. jan. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
A lovardában van egy ló aminek el volt törve a lába. Még kisebb akadályokat is lehet vele ugratni. Teljesértékű ló biztos nem lesz belőle. A lónak muszáj állnia, mert túl nagy a súlya és nyomja a szívét és egyéb dolgait. Ezért sem alszik sokat fekve a ló.
2013. jan. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%

Ha fiatal, es a tores nem komoly (pl zart, nem teljes tores), esetleg van esely, hogy felepuljon... de legtobb esetben el kell altatni.


A csont beforrasahoz a labat sinbe kell tenni es hetekig nem szabad egyaltalan terhelni. Viszont ez azt jelentene, hogy a masik harom lab tul nagy sulyt kellene tartson, es emiatt begyulladhatnak, lebenulhatnak (Vegig fekudni pedig nem kepes, mert az fekelyek es betegsegek kialakulasahoz vezet). Mi tobb, a lovak nagyon rosszul birjak a fajdalmat, tehat borzalmasan szenvednenek a gyogyulas alatt (a gyogyulas pedig amugyis nagyon lassu, mert a lovak lababan rossz a keringes).


Egy megoldas, hogy amputaljak a labat, es protezist tesznek a helyere, de ez sem sikeresebb megoldas. Sajnos a legtobb esetben az egyetlen humanus megoldas, hogy elaltatjak.

2013. jan. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmit sem KELL.

Azért szokták elaltatni mert ha meggyógyul sem lesz már dolgoztatható, akkor meg csak "viszi a pénzt."

Ettől függetlenül én a saját lovamat meggyógyíttatnám, ugyanolyan joga van az élethez mint bárki másnak, ellenne a legelőn.

2013. jan. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lovamnak tavaly eltört a lába.A helyet hagyjuk is,egy szutyok,az ő hibájukból,de nem ez a kérdés.

Pártacsont törés,benne az ízületben ,kontroll rtg-n mutatta ki,hogy olyan törése van ami elméletben nem lehet,ugyanis a patacsont is sérült.Gipszben volt 6 hétig összeszakadt nagyon csúnyán ráadásul az ottaniak megtiltották hogy a lovász enni adjon neki! Nagyon fájhatott neki,tiszta karika volt a szeme,ilyet még nem láttam.Rettenetes volt így látni szegényt..:(( szóval,mostanra már csak biceg,sőt vannak olyan napok mikor azt sem.Életem legszarabb éve volt a tavalyi,ilyesmi t nem hogy másnak nem kívánnék,de még gondolati szinten sem..hogy még most is olyasmit érzek,amit szavakkal nem igen lehet kifejezni.A lényeg,ha olyan törése van amit lehet csavarozni,vagy gipszelni,akkor a jó doki megoldja.Szerencse a szerencsétlenségben,hogy gipszelni lehetett.Ha nem tudok vele mást csinálni csak tötyögni,nem érdekel,megmentettem ,él és akkorákat nyerít minor meglát,hogy nekem ennél nagyobb köszönet nem is kell tőle.:) Megmentettem.

2013. jan. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Az esetek legnagyobb részében el altatják vagy vágóba adják.. (ez utóbbi sajnos gyakoribb..)

Soha nem lesz a ló már 100%-os tehát ha "csak" hobbi ló.. akkor nagy valószínűséggel a fenti kettő közül fognak választani..(kivételek persze vannak..) ha egy sikeres jó pedigrés elit versenyló vagy csak egy híres kanca család utolsó tagja, aki tenyésztésre még használható akkor érdemes a gyógyítása..

2013. jan. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zombee válasza:
16%
Elaltatni? Micsoda pazarlás! Tudjátok hogy a lóhús milyen finom lehet? Ha nem várható hogy a gyógyulása után teljes értékű hobbiló marad, akkor szegényt le kell vágni.
2013. jan. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!