Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudok normálisan ülni...

Nem tudok normálisan ülni vágtába! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem régóta vágtázok/ tanulok..Legtöbbször terepre megyek de ha meg is próbálom lenyomni a sarkam anyira nem megy és mindig teljesen becsúszik a lábam a kengyelbe! Én ugyérzem sokkal jobban megtudom ülni a lassú vágtát meg az a baj kikönyíteni se tudok rendesen... mit tegyeek?!
2013. jan. 14. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
A vágta tanulás egy hosszabb folyamat, nem fog rögtön menni. Sokat kell vágtázni, és egy idő után a mozgásod, a csipőd rááll a ló "ringására" amit vágta közben csinál. Sok gyakorlás, és menni fog hidd el! ;)
2013. jan. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez sok esetben a lótól is függ. Sokszor vágtáztam már különböző lovakon, van amit lehetetlen kiülni.
2013. jan. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
A labfejeidet kisse forditsd ki konnyites kozben, de befele szoritsad. Es addig gyakorolj karamban, edzo, oktato segitsegevel, amig nem fog menni, nehogy tortenjen valami baleset.:)
2013. jan. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Futószár, futószár, futószár.... ülésjavítás mindaddig, amíg nem megy jól. Terep pedig semmiképp addig!!! Nagy baleset lehet belőle.

Ha az oktatód nem segít ebben, akkor nem biztos, hogy jó helyen vagy...

2013. jan. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Sarok lenyom, combbal szorít, nyeregbe ül, és tol. :)

Kéz lent marad, nem szabad rángatni a ló száját. :)

Pályán célszerűbb gyakorolni. Futószáron vágtázni, én sosem szerettem. :)

2013. jan. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne terepre menj nagyon veszélyes is lehet számodra, ha még a vágtát sem tudod kiülni, hogy reagálnál egy bakolásra vagy egy megugrásra? Oktatód nézzen miközben pályán vágtázol és ő eltudja mondani a hibád, hogy miért nem sikerül rendesen kiülnöd a vágtát. Első vágtáknál érdemesebb lenne futószáron próbálkoznod, hogy ne neked kelljen beugratnod vágtába a lovad és az edződ irányítsa, te így tudsz teljesen az ülésedre koncentrálni.
2013. jan. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Futószáron kéne tanulnod, nem pedig terepen. Bár az igazat megvallva én is terepen tanultam vágtázni (sajnos), aminek egy szuper esés lett a következménye, a bokám az eltelt 15 év alatt sem lett a régi.


Ha van lehetőséged kérj meg valakit hogy futószárazzon, akkor is ha nincs lovaglókarámotok. Nagyon veszélyes így tanulni, lehet hogy te bevállalós vagy, de a lónak is baja eshet.

2013. jan. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gyakorlás kérdése.
2013. jan. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! egyépként sokan azt mondják, hogy a terepen könnyeb megtanulni... És multkor voltam lovagollni már nem csuszik a kengyelbe a lábam! köszi a segitséget:)
2013. jan. 19. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!