Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szőrén vagy nyeregben szerette...

Szőrén vagy nyeregben szerettek jobban lovagolni? Melyik a biztonságosabb?

Figyelt kérdés
(nem futószárazásra gondolok)
2013. jan. 14. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem egyértelmű, hogy nyeregben biztonságosabb. Lótól is függ, hogy mennyire jó nyereg nélkül ülni a hátán. Vannak kényelmes és kevésbé kényelmes hátú lovak is. :)
2013. jan. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Nyeregben, úgy is a biztonságosabb. Szőrén lovagolni néhanapján jó móka, de sokmindenre nem jó.
2013. jan. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
A nyereg kényelmesebb és egészségesebb is, hiszen (ha jó a nyereg és jól van felrakva) nyeregben nem a ló gerincére ülsz, mint szőrén, hanem a nyereg eloszlatja a súlyodat a gerinc mellé
2013. jan. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem ritkán előfordul, hogy lusta vagyok felnyergelni meg dolgozni is, akkor szőrén ellovacskázok, de egyébként az rossza ló hátának, rossz az én golyóimnak. A biztonság érdekesebb kérdés, nem jelenteném ki, hogy nyeregben biztonságosabb, mert ez valamit valamiért eset, elvben pl könnyebb leesni, de ugyanakkor meg nincs esély rá, hogy pl beakad a kengyelbe a lábad.
2013. jan. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13%

Szőrén lovacskázni jó móka, de a munka nyeregben folyik. Idomítani, ugratni nem lehet szőrén.

Nyeregben biztonságosabb. Mindkettőt szeretem, de talán nyeregben jobban, mert úgy értelmesebb dolgokat lehet csinálni. A szőrén lovaglás inkább csak buli.

2013. jan. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
nyeregben biztosnágosabb. Régebben sokat ültem szőrén, azóta van saját lovam, rajta nem igazán kényelmes. Meg nyeregben jobban tudok dolgozni :)
2013. jan. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyeregben komfortosabban és biztonságosabban érzem magam, és a lónak is jobb. Szőrén állandóan csúszkálok a lovam szőrén, arról nem is beszélve, hogy télen is és nyáron is kb 15 perc alatt összeizzadunk. Egyrészt úgy nézek ki, mint aki bepisilt :D, másrészt nem a legegészségesebb vizes gatyában, főleg télen.
2013. jan. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szőrén és nyeregben is nagyon szeretek lovagolni, a nyereg kényelmesebb a lónak, eloszlatja a súlyt a hátán.

Azt nem tudnám megmondani hogy melyik a biztonságosabb, a szőrén azért mert ott nincs kengyel amibe beleakadhatna a lábad, a nyereg meg mégis ad egy biztosabb ülést.

2013. jan. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
vagynem.. szóval őő így másold be.. :D
2013. jan. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyeregben
2013. jan. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!