Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lótartók hogy tekintenek a...

A lótartók hogy tekintenek a lovukra?

Figyelt kérdés

Mint egy kedvenc, társ (akár a kutya), vagy mint egy eszköz (mint mondjuk egy autó)? Csak azért merült fel bennem a kérdés, mert látom hogy adják-veszik őket, mindenféle korban. Arra gondoltam, ha én vennék egy lovat, biztos hogy soha nem adnám el, nálam lenne amíg él, mint az összes többi állatom. Nagyon szeretem az összes állatot, annyira kötődöm hozzájuk, hogy nem tudnék megválni tőlük, mintha csak tárgyak lennének.

Nem szeretnék indulatokat generálni, pusztán kíváncsi vagyok.


2013. jan. 20. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Én speciel társként..de nemm tudom volt e már lovad kedves kérdező mert nagyon sokba kerül a tartása és lehet olyan okokból.Én már csak tudom 3 lovam van és 7500 FT a körmölés is
2013. jan. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amit havonta jó elvégezni akkor a kaja pia időt is igényel stb....Nem támadásból mondom de anyagi okokból is lehet am 1. válaszoló vagyok ;D
2013. jan. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos van aki csak tárgyként tekint rá és ami a legrosszabb, hogy ez ellen nem tehetünk semmit sem. Nekem nincs saját lovam, de társként gondolok minden lóra, akit éppen lovagolok. Azonban a tulajdonosoknak figyelembe kell venniük, hogy a lótartás nagy felelősség: kell hozzá a megfelelő anyagi háttér, istálló, takarmány, idő, lovas tapasztalat... Hiába ragaszkodunk hozzá, van hogy ez nem elég és ilyenkor a ló is jobban jár ha gazdát cserél.
2013. jan. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos sokan azért adják el mert már nem könnyű eltartani. Máni és idő kell rá. Sokaknak ilyen gazdasági helyzetben nincsenek meg ezek a feltételek. Lehet, hogy mindennél fontosabb nekik az állat de kénytelenek tőle megválni. Én úgy tekintek lovamra, mint társamra, olyanra akire az életemet bíztam, aki cserébe, hogy én eltartom megadja nekem a szórakozást és a sportolás lehetőségét, amit kölcsönösen élvezünk, hiszen mi csak terepekre járunk. Viszont sose lennék képes tárgyként tekinteni egy élő, érző lényre. Ha verseny van akkor is a társam. Együtt küzdünk, együtt fejlődünk. Sokan vannak akik csak egy sportgépet jelent a ló. De mégtöbben akiknek ennél jóval többet. :)
2013. jan. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A hobbisták többsége társként.

Aki sportol annak fontos a ló teljesítménye is, és ahogy lép felfelé, egyre jobb lovat akar venni, viszont sokszor nincs rá pénze, hogy 2-3 lovat is eltartson.

Van aki szereti a lovát, de családi vagy anyagi okok miatt kell megválnia tőle.

2013. jan. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mint a testvéremre.. sőt őt jobban szeretem.. :)

Az eladás oka nagyon sok minden lehet.. de leg többször az anyagi problémák.. mert (mi itthon tartunk lovat és nagyon sok mindent megtermelünk sőt még a patkolásért sem kell fizetnünk de így is kb. 15ezer forint EGY ló /hó..)

2013. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó te nagyon szerencsés vagy, hogy havi 15-be kijössz, ez igen olcsó. Mi 25ből jövünk ki félrideg tartásban.
2013. jan. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a kis kancám a legeslegjobb barátnőm, a lelki társam, néha a szerelmem(:D) szinte már család tag. Nekem ő az életem! Együtt fogunk megöregedni majd meghalni soha nem fogok meg válni tőle.
2013. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok ember van aki nem ad kellő tiszteletet, szeretet a lovának és semmibe tekinti.Én ugy tekintek a lovakra mintha a gyermekeim lennének és szerintem mindenkinek így kéne akinek saját lova van.
2013. jan. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!