Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 14 éves...

Szerintetek egy 14 éves lánynak egy belovagolt, idősebb ló (3-4-5, vagy több év) vagy egy csikó való jobban? Nagy döntés előtt állok. Lótartók, hozzáértők, segítségét várom!

Figyelt kérdés

Végre rászántuk magunkat lóvásárlásra. A szüleim állítják,hogy csikót kell venni,hogy összenőjünk. Végülis,van benne igazság,de mire lovagolható lenne,kijárnám a középsulit. Meg a belovaglás pluszköltségekkel is jár. Én pedig hobbiból,lovaglásra szeretném főként használni. Szerintetek egy idősebb ló,vagy tényleg egy egész fiatal állat lenne hozzám való? Hansúlyozom mégegyszer: 14 éves lány vagyok.

Előre is köszönöm a segítségeteket. :)


2010. nov. 13. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Húh teljesen egy helyzetben vagyunk!:D Mi tavasszal veszünk.Én úgy gondolom egy idősebb 5-6 éves belovagolt kanca vagy herélt ideális.De ha van aki belovagolja a kiscsikót, szerintem akkor lehet csikót is.Persze ez a tudásodtól függ, hogy mennyire tudsz egy fiatal lovat jól kezelni.Amúgy én egy 3-4 évesben gondolkozok, egy félig meddig belovagoltban.Remélem összejön!Sok szerencsét neked is!Majd írj ha kell még valami infó!14/L
2010. nov. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak és kizárólag idősebb, már belovagolt lovat. Egy csikót sokkal könnyebb elrontani, mint helyrehozni.
2010. nov. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Inkább egy 6 éves belovagolt lovat választanék, a csikó, csak probléma és nagyon egyszerű elrontani a nevelését. A belovagolt lóval te is fejlődhetsz, és hidd el ő is ugyanúgy össze tud veled szokni, mint egy csikó.

Próbálj ki minél több lovat mielőtt döntötök, és legyen fontos az is hogy legyenek rendben a papírjai, oltásai.

2010. nov. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 15 évesen kaptam egy 6 éves lovat. Ennek 3 éve és mi nagyon jól összeszoktunk.

A csikót nagyon könnyű ekrontani, ezért csak akkor legyen csikó, ha nagyon jól értesz a lovakhoz.

2010. nov. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egy 7-10 éves jól belovagoltlovat választanék első lónak. Fiatalabbakkal rengeteget kell még dolgozni, idomítani, ami rengeteg idő és pénz.
2010. nov. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp idősebbet de a 3-4 éves is még csikó. Szerintem nem kortól függ, hogy összetudtok-e szokni.Láttam már olyat aki egy 15éves lóval alakitott ki olyan kapcsolatot, hogy csuhaj. Szerintem minimum 6-8 éves tapasztaltabb lovat válassz.Mondjuk szerepe van, hogy mióta lovagolsz.(Bár nembunkóságból tényleg nem, de ha annyira értenél hozzá akkor biztosan tudnád, hogy egy csikó nem egy 14 évesnek való..sőtt..) Nem bunkóságból.:)
2010. nov. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én is inkább 8 év körülit ajánlok,fajtából pedig magyar félvért,jó kis lovak,tapasztalatból mondom :)

bár én már sok félén ültem,angol telivér,arab,gidrán,kisbéri,magyar félvér,bardigiano,stb :D

szóval 8 év körüli a legjobb és leginkább a heréltek nyugodtabbak még a kancáknál is,mert a kanca az sárlik és akkor kicsit dilis is néhány :D

na szóval vele is össze tudsz szokni és nagyon sokat tanulhatsz töle!

jó lovazást! :)

17/L (ne tévesszen meg,már 12 éve lovazok :D )

2010. nov. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem állítom, hogy nagyon értek a lovakhoz, de nekem is az a véleményem, hogy inkább egy "még nem annyira idős, de már belovagolt" típusú ló lenne a legjobb neked. A csikókat tényleg nagyon könnyű elrontani!
2010. nov. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
NE csikót! Hatalmas tévedés, hogy a szülők csikót vesznek a gyereknek, pláne első lónak, mondván, hogy majd összenőnek, de jó móka lesz. Nem lesz az. Csikót azt csak nagyon tapasztalt lovas tud helyesen belovagolni és felnevelni. Kezdő, tapasztalatlan lótulajdonos kezéből kizárt, hogy egy nyugodt, jól belovagolt csikó kerüljön ki. A 3-4-5 éves ló még mindig csikó, ezt sem ajánlom. Én a helyedben minimum 8 éves lovat vennék, az már kissé lehiggadt, megkomolyodott. És még valami: véletlenül se csődört!!! A fajta többé-kevésbé lényegtelen, de az angol telivért nem ajánlom, kissé idegbetegek. Az én nagy kedvencem a shagya arab, pofás, masszív, erős szervezetű kis ló.
2010. nov. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nem idegbeteg,csak nagyon menős az angol telivér.

herélt a legjobb,a kanca mikor sárlik bolond lehet,tapasztalatbol mondom :S

2010. nov. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!