Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Késő elkezdeni a lovaglást?

Késő elkezdeni a lovaglást?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és szeretnék elkezdeni lovagolni. Csak hobbi szinten lovagolhatok, vagy még arra is van esély, hogy sportszerűen vagy kisebb veresenyeken induljak? Vagy túl öreg vagyok ehhez? És sok pénzbe kerül mindez, ha sportszerűen űzöm? Milyen lovardát ajánlotok (barátságos lovak, rendes emberek)? Ti hol lovagoltok?

2013. jan. 20. 16:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
sosem késő elkezdeni, én 18 évesen hagytam abba a lovaglást
2013. jan. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 19 évesen kezdtem lovagolni, hobby céllal. Mostmár a szakmám is ehhez kötődik. :) Nálunk van egy néni aki 58 évesen kezdett lovagolni (persze nem versenyzési céllal). Elkezdeni sose késő.

Lovagoltál már egyébként vagy új dolog lesz?

2013. jan. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az egyik ismerősömet kísértem el lovagolni, és megengedte, hogy én is kipróbáljam (saját lova van), és egyszerűen beleszerettem, nagyon szeretnék lovagolni. Milyen lovardát ajánlotok?
2013. jan. 20. 17:31
 4/14 anonim ***** válasza:
ha valamire is akarod vinni, akkor ne lovardát keress, hanem magánedzőt, aki a saját lovain oktat
2013. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Miért nem jársz ki akkor az ismerősödhöz lovagolni rendszeresen? ő még meg is taníthatja neked az alapokat, ha saját lova van biztos tud is lovagolni. És nála lehet olcsóbb is lenne mert az ismerősöd. Ott megtanulod a fontosabb dolgokat majd ha még utána kb. 2-3 hónap lovaglás után is úgy döntesz h ez az amit komolyabban, hosszútávon csinálni akarsz és nem csak pillanatnyi fellángolás volt, akkor elmész egy jó edzőhöz/lovardába/lovas iskolába és kész. Egyébként elkezdeni sose késő , simán lehetsz profi versenyző is akár, ha van elég kitartásod, időd, pénzed, jó lovad és jó edződ. Semmi sem lehetetlen! DE arra most fel kell készülnöd h nem lesz könnyű menet az biztos mert ha versenyezni akarsz azt saját loval érdemes, na most a ló megvétele na még az eltartása sem valami hú de olcsó dolog. Legyen viszonyítási alapod, nekem a lovam most télen ekkora hidegben egyedül(!) 2 hét alatt 2 nagy bála szénát megevett és egy széna bála felénk 10.000 ft szóval már rögtön egy 20as és még hol a hónap vége?! aztán állat orvos kovács oltások annyi minden... Főleg még a verseny húú nevezési díj neked ,lónak, vérvétel, istálló bérlés,futó bérlés,kaja a verseny idejére,verseny engedély neked,lónak verseny ruházat neked +lónak rengeteg sok pénz és még nem is biztos h te nyersz. De ezzel nem el ijeszteni akarlak , csak hogy tisztában legyél a dolgokkal. Lovaglás a legdrágább sportok egyike, de egyben legszebb sport is a világon (szerintem). Amikor én meg kaptam a lovamat , egyből versenyezni akartam vele minden vágyam az volt. El is jutottam a verseny pályára... de köszönöm elég is volt belőle egy életre! Most örülök h el tudom tartani a lovam nem h még versenyezgetni is vele.
2013. jan. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A lovarda attól függ hol laksz.
2013. jan. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát saját lovam szerintem soha nem lehet, mert tényleg nagyon drága. :( És a magánoktató csoportban vagy egyénenként oktat?
2013. jan. 20. 18:35
 8/14 A kérdező kommentje:
Pest megyében vagy a környékén.
2013. jan. 20. 18:36
 9/14 anonim ***** válasza:

Baján van a Remény lovas iskola.

Tatán a Táltos lovas iskola.

Pesten ott van a Kincsem park ugye.

[link] itt fenn van szinte az összes lovarda , megyék szerint, keresgélj. Barátságos lovak azok követelmény h legyenek az ilyen lovas oktatással foglalkozó helyeken :) Kedves emberek meg háát a lovasok alap vetően bunkó nagyképű parasztok.:D de vannak kivételek, fontos h ne barátkozni menj mert rosszul jársz, tapasztalat! főleg úgy ne h kis zöld fülű vagy ők meg már ilyen 10 éve nagy lovasok. Ezért is előny ha úgy mész el egy lovardába h valamennyit már konyítasz a lovaglás felé, kevésbé fognak lenézni.

2013. jan. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
SOSEM KÉSŐ ELKEZDENI!!:D hát az biztos hogy nem olcsó :\ de az én edzőm nagyon kedves meg a lovak is barátságosak!! :)
2013. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!