Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi van ennek a lónak az első...

Mi van ennek a lónak az első lábaival? (link)

Figyelt kérdés
[link]
2013. jan. 30. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
uhh szegeny erre en is kiancsi lennek
2013. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
csikókori rossz tartásból kifolyólag nem fejlődtek rendesen a csontjai/szalagjai... nem nagyon lehet helyrehozni, sajnos
2013. jan. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ő még kényelmesen lovagolható egyébként? :O Vagy milyen hátránya van ennek? Szegény, pedig kedves feje van... :(
2013. jan. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem igaza van a 2. válaszolónak is de az is lehet hogy kálcium hiány.
2013. jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
lovagolhatónak lovagolható, de olimpiát soha nem fog nyerni...de sajnos, mivel túlkínálat van a lópiacon, az ilyen lovakra szomorú sors vár...
2013. jan. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a rossz tartástól ilyen, ez egyfajta hibás lábállás, rokkant lábnak hívják és valószínűleg a roppant "szakszerű" párosításnak köszönhető amiből ez a szerencsétlen csikó megszületett.
2013. jan. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
a tartás milyensége is közrejátszik a kialakulásánál:)
2013. jan. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A mi lovardánkban is volt egy arab telivér ló akinek így állt a lába. Olyan gyönyörű volt mint egy andalúz ló. Csak neki azért volt olyan a lába, mert a drága Richter Florián annyit ágaskodtatta, hogy előre estek és O-ban görbültek a lábai a folyamatos terheléstől. De szerintem ő nem a Rchter Flórián csapatából lett lenyugdíjazva, szóval valami születési rendellenesség.
2013. jan. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Wintersunset-et még annyival egészíteném ki, hogy a nagyon korai túlzott terhelés sajnos csinál ilyet. Elég ritkán látni szerencsére. De láttam már ilyen lólábat, fiatal csikóval rendszeresen nagy terheket húzattak és deformálódott a lába. :-(

Egyébként ez a hirdetett lovacska egy Conversano csikó, akármilyen az anyja, nagyon nem kéne így kinéznie...

2013. jan. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én 10 hónapos csikómnak is ilyen lábproblémája van, bár fele ennyire olyan mint a képen láthatóé, de kissé észrevehető. Térdes, előrehajló láb. Sok megterhelés, rossz körülmények közt tartott lovaknak lehet ilyen lába. A csődörcsikómat ahonnan vettem, olyan "istállóban" volt, ahol megfordulni nem tudott, még csak 5 hónapos volt,se anyja, se megfelelő takarmány, és nem igazán volt a mozgáshoz lehetősége. Sok-sok mozgás eredményeképp, 5 hónap után mára jobban néznek ki a lábai.
2013. jan. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!