Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha neoprén ínvédővel a ló...

Ha neoprén ínvédővel a ló belemegy a vízbe akkor a tartós vizesség miatt nem kap ínhüvely gyulladást?

Figyelt kérdés
Már egy ideje gondolkodom ezen, szóval most megkérdezem :))

2013. febr. 5. 21:29
 1/5 anonim válasza:
A ló eleve nem szereti a neoprén ínvédőt. Persze, hogy fennáll a veszélye a gyulladásnak.
2013. febr. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ínvédőt nem azért teszünk a lóra, mert szereti...


Nem fog ínhüvelygyulladást kapni, arra a pár órára kibírja, a militarylovak sem panaszkodnak, pedig ők aztán dagonyáznak rendesen ínvédőstől-mindenestől, az elsődleges a sérülésveszély csökkentése. A lényeg, hogy rendesen meg kell tisztítani mielőtt újra felteszed.

2013. febr. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én az egyik lovamnak használtam neoprén csüdhajlatvédős ínvédőt (belépegetett magának, ezért kellett rá) és igen sokat mentünk sárban, dagonyában is, de soha nem lett baja. Amíg a meló van, a tisztességgel felrakott ínvédő nem csinálhat galibát, utána meg nyilván leveszi róla az ember, lemossa a ló lábát, megtisztítja az ínvédőt, stb. A neoprént ráadásul könnyű tisztítani, a magam részéről kifejezetten szeretem. Nem minden esetben jó, nekem sem minden lovamnak van ilyen, de amelyikre ezt használom, arra tökéletes.

Egyébként mivel jobb pl. ha a bőr ínvédő lesz vizes? Mert az, ahogy szárad, még össze is szűkül...

2013. febr. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem ebbe a lucsokba való a bőr ínvédő, meg sajnálnám is. Én most inkább a neoprent sem teszem fel, van amikor szárközépig érő sárban kell átmenni, aztán félek, hogy elhagyjuk.
2013. febr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

A bőr ínvédő nagyon drága, bár egyszer beruházhat rá az ember nem azt mondom. De ha vizes lesz a bőr még meg is dagad, a másik, hogy a bőrnek nem igazán tesz jó a víz, mert ha megszárad akkor reped mert extra keményre merevedik.

Jól van megnyugtattatok, hogy nem lesz baja! :) Köszönöm!

2013. febr. 6. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!