Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a Pelhalm zablámat lánc...

Ha a Pelhalm zablámat lánc nélkül használom milyen hatást fejt ki?

Figyelt kérdés

Össze van kapcsolva pelhalm szíjjal a nagy és a kisbb alsó zablakarika,és a láncot szeretném levenni,mert szerintem nem szükséges a lovamra. Régebben keményebb szájú lovat lovagoltam tőle "örökölte" a pelhalm zablát,de neki elég lenne egy gyengébb is. ha leveszem a láncot gyengül a zabla hatása? Milyen hatást fejt ki pontosan?

Köszi!:)



2013. febr. 6. 12:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A pelham egy feszítő típusú zabla, amely egyenes szájrésszel ugyan úgy működik, mint egy klasszikus feszítőzabla, tört szájrésszel a feszítő és a csikózabla kombinációja, amit tulajdonképpen arra találtak ki, hogy egy zablában egyesítsék a nagykantár két zabláját. A zabla karja és a lánc hosszúságától függ a hatás erőssége, minél hosszabb a kar vagy rövidebb a lánc, annál erősebb a hatás. Ha átkötővel használod, akkor nagyjából egyforma erővel hat csikózablaként és feszítőzablaként, ha a láncot leveszed, gyengébb lesz.


Ha nincs rá feltétlenül szükség versenyen, ahol nagy rövid távokon kell felvenni a lovat, vagy korrekcióhoz átmeneti megoldásként, én mindennapos lovagláshoz semmiképp nem ajánlom, mert átkötővel is működik az emelő hatás, ami felerősíti minden mozdulatodat... korrekcióhoz én két szárat tennék fel, de a cél az lenne, hogy csikózablával is szépen menjen a ló.

2013. febr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyjából elveszíti feszítő hatását.. próbáld egy vékony csikózablával.. jó eredmények szoktak születni..
2013. febr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!