Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni az állatkínz...

Mit lehetne tenni az állatkínzókkal?

Figyelt kérdés
Néhány éve úgy alakult az életem, hogy végre vidékre tudtam költözni. Nagyon vidékre! Saját erdő, miegymás. Egyetlen dolog zavart csak, hogy a falu majdnem minden házánál 1-2 méteres láncon tartották a kutyákat. Szegények úgy élték/élik le az életüket. Akkoriban még nem volt törvény erre, s tudtommal most sincs. Azóta másfelé sodort a sors, de a mai napig foglalkoztat a kérdés, mit lehet tenni az ilyen barmokkal?

2013. jan. 18. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet, hogy hülyeséget írok, de mintha úgy hallottam volna, hogy most már van arra valamilyen szabály, vagy törvény, hogy mekkora láncon lehet egy kutya, ahogy a kutyatartás egyéb dolgaira is. Mondjuk én szívem szerint jól fenéken billenteném azokat akik láncon tartják szerencsétleneket....

2013. jan. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Informálni őket.Előbb néznének,de aztán felfognák ,hogy miről is van szó.
2013. jan. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Már van állatvédelmi törvényünk. Kistestűt 4, közepes méretűt 6, nagytestűt 8 méternél rövidebb láncon tilos tartani. Nyugodtan világosítsd fel a szomszédaidat, valószínűleg nem tudnak róla (ahogy te sem, pedig te városból jöttél) hogy ez alapján büntetést is kaphatnak.
2013. jan. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Fenéken billenteni? Én azért ennél valamivel szőrösszívűbb vagyok.

Másodiknak: Informálni? Ezek egész életükben nem vesznek magukhoz információt. Különben is, emberöltők óta beléjük rögzült szokás, ezt látták a szüleiktől is. Talán nem véletlen, hogy a "kutyasors" kutya élet, kutyaviág, mind a rosszra asszociálnak.

2013. jan. 18. 16:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a vidéki-falusi emberek teljesen másképpen látják az állatok tartását. Nekik (tisztelet a kivételnek, mert azért biztos van) teljesen mindegy, hogy meddig él pl. egy kutya, vagy mit eszik, otthon van-e vagy nincs, az csak egy állat, amit bármikor kaphat másikat.

Egyébként vannak törvények, de sajnos mivel nem ellenőrzik, nem hiszem hogy foglalkoznak vele, ha megemlíted nekik körberöhögnek... sajna ilyenek az emberek, és nem tudom lesz-e nagy változás.

Leírok egy pár törvényt amit találtam:


"Tilos lesz a kutyák fülének csonkítása, és farokkurtításra is csak az állat hét napos koráig lesz lehetőség 2012. augusztus 1-jétől. További számos változás lép életbe szerdától a kedvtelésből tartott állatok tartásával, forgalmazásával kapcsolatban, melyek közül az egyik legfontosabb a kutyák kötelező chipes megjelölése.


Az új előírások értelmében a kisebb kutyák (20 kilóig) legalább 10, közepes testűeknek (20-40kg) 15, nagytestűeknek 20 négyzetméter területet kell biztosítani a jövőben – derül ki a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal közleményéből. Változnak a kikötve tartás szabályai is. Kistestű ebet legalább 4, közepes testűt 6, nagytestűt 8 méteres eszközzel (lánc, kötél stb.) szabad csak megkötve tartani.


Hiába látná a gazda azt csinosabbnak, augusztustól a fülcsonkítás nem, csak farokkurtítás lesz végezhető, az is csak az állat hét napos koráig. Szintén újdonság, hogy a kutya-. macska-, és görénykölyköket nyolchetes korukig kötelező lesz anyjukkal tartani.


A jogszabályváltozás leglényegesebb pontja, hogy 2013. január elsejétől a négy hónaposnál idősebb kutyák már csak chippel (elektronikus transzponderrel) megjelölve tarthatók."

2013. jan. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy mire asszociálnak, ez a törvény, ami alapján ha kihívod a rendőrt bírságot fognak fizetni. Szerintem egyszerűbb két méterrel megtoldani a láncot, de ezt majd ők eldöntik.

Most akarsz változtatni a kutyák helyzetén vagy nem?

2013. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
OK, büntetést kap-HATNAK. De nem kapnak. A körzeti megbízott nem foglakozik ilyen kérdéssel, az állatorvos, bár jó fej, nem fogja a pacientúráját kockáztatni. Innentől hogyan tovább?
2013. jan. 18. 16:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. A "fenéken billenteném" kifejezést azért írtam ilyen kis kedvesen, mert ha leírnám őszintébben, hogy mit tennék legszívesebben ezekkel az emberekkel valószínűleg kitiltanának az oldalról. Megint. :)


5. válaszoló, azért ez így egy kicsit durva:


"Az a baj, hogy a vidéki-falusi emberek teljesen másképpen látják az állatok tartását. Nekik (tisztelet a kivételnek, mert azért biztos van) teljesen mindegy, hogy meddig él pl. egy kutya, vagy mit eszik, otthon van-e vagy nincs, az csak egy állat, amit bármikor kaphat másikat. " - Ez talán igaz lehet az idősebb falusiakra, de a fiatalabb generációra már nem igazán, tudom, írtad, hogy tisztelet a kivételnek, de hál'Istennek már sok ilyen kivétel van. Én is vidéki vagyok, de a két kutyám családtagnak számít, olyanok mintha a gyerekeim lennének. Ugyanígy van ez a vidéken élő szüleimnél is. Szerencsére az állításod egyre kevesebb falusira igaz. :)

2013. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8. válaszoló:

Nem akartam megsérteni a válaszommal senkit.

Annak nagyon örülök, hogy látszik a változás, azért írtam, hogy tisztelet a kivételnek :)

Sajnos ahol én jártam ott még ez a hozzáállás :(, de reméljük hamarosan változni fog.

2013. jan. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nem foglalkozik ilyennel.

Nálunk ez így megy: bejelentés alapján kimegy az állatmentő, ha nincs ott a gazda akkor a rendőrséggel együtt(!) és elhozza a kutyát. Ha ott a gazda és közös nevezőre lehet vele jutni, akkor megbeszélik min változtasson. Ha nem változtat, akkor legközelebb a rendőrséggel megy ki, elhozza a kutyát, a gazda pedig fizethet.


Olyan nincs, hogy a rendőrség nem foglalkozik vele, mert amit leírtam az az állatvédelmi törvényben szerepel, tehát kötelessége eljárni. Persze nem jó dolog a rendőrt a szomszédra uszítani, ezért is kellene megpróbálni békés úton rendezni a dolgokat.

2013. jan. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!