Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lánc vagy kennel? Melyik a jobb?

Lánc vagy kennel? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Eddig biztos voltam abban, hogy a kennel nyer, az előző kutyám ugyanis jobban szerette. (14 évet élt)

A mostani viszont utálja ha be van zárva, mindig nyüszít, próbál kiszabadulni. Kipróbáltam, hogy láncra kötöm (6-8m) és furcsa módon teljesen normálisan viselkedik, ha rajta van. (Az okát én sem értem)

Nektek milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban? Melyiket viseli el jobban a kutyátok?

A kérdést persze úgy értem, hogy nem állandó jelleggel van így, hanem maximum heti pár órára, a kutya folyamatos foglalkoztatása mellett.


2013. jan. 13. 16:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de nem értem, hogy miért kell láncra kötni? Ha szökik, meg kell csinálni a kerítést, hogy ne szökjön, és/vagy rajtakapni, és megbüntetni, mikor szökik. Vagy a virágokat félted? Adj neki játékot, és a virágrombolásról következetesen tiltsd le. Mondjuk ha le van fárasztva, nem lesz kedve virágot rombolni és szökni sem, kivéve ha már kialakult rossz szokás nála.
2013. jan. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk a lánc jött be(én sem egész napra kötöm ki természetesen).A kennelből mindig szökni akar a lánc meg nem is érdekli.
2013. jan. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
17%
Nálunk is lánc jött be. Sajnos ő egész nap láncon van, kivéve amikor elviszem szaladgálni. Kerítésünk egyik oldalon sövény, másikon meg patak, így simán meglépne ha szabadon lenne
2013. jan. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem szökik, rombolni nem, vagy csak minimálisan szokott. Néha jönnek vendégek (kisgyerekesek), akik miatt el kell zárni valahová. Na nem mintha bántaná őket, de volt már rá példa, hogy az egyik kisgyerek nyomkodni akarta a kutya szemét, rángatni a szőrét stb.., és akkor utána persze, hogy a kutyám volt a hibás, mert hirtelen felugrott (ezzel megijesztve a gyereket, aki sírva fakadt).
2013. jan. 13. 17:07
 5/23 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy a gyerek nagymamája jött másnap, hogy altassuk el a kutyát, mert az unokáját nagyon megijesztette, lehet meg is harapta és társai..
2013. jan. 13. 17:08
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
Nekem kuvaszom van kertes házban és eléggé védi a területét, de akiket szeret, azt nem bántja. Ha vendég jön, akkor megfogom és pórázon tartom amíg a teraszra nem ér a vendég és bezárja maga mögött az ajtót. Amikor elengedem, persze az ajtó elè ugrik és ugat.
2013. jan. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha megharapta volna, azt azért rögtön észre lehetett volna venni, mivel vérzett volna.
2013. jan. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%

Kedveltesd meg vele a kennelt. Ott védve lesz a rámenős gyerekektől is.

Enni ott kapjon. Ha szabadon van, akkor is a nyitott ajtajú kennelbe néha adj be neki egy kis ennivalót. Olyan jutalomfalat mennyiségűt. Ki csak akkor engedd onnan, ha nem ugrál, nem nyüszít. Vagyis,ha csendben , nyugton van.

2013. jan. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem meg altassuk el a nagymamát mert nem nevelte meg a gyereket\nem figyelt rá ezzel akár életveszélybe is sodorhatja a gyereket... EZT mond neki.

Bocsi a beszólásért de az miért tart kutyát akinek nincsenek meg a körülményei hozzá?

Azt kéne kikötni de úgy hogy se a patakot ne érje el, se a bokor alá behúzódni ne tudjon nyáron.

Nevelés és foglalkozás kérdése az egész, persze az egyszerű ember annyit tud kiböfögni hogy lánc, de ellenkező esetben ha őt kötnék ki hogy fel lenne háborodva.

Amelyik kutyával foglalkozva van, az se nem szökik se nem viselkedik úgy a rövid ideig tartó kennelben ahogy.

De ha már többre nem futja az erőből akkor legalább futóláncot építs ki neki.

2013. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Mindig ott kap ételt, a téli helye is ott van, de valamiért nem hajlandó bemenni még oda se, csak arra a pár percre, amíg eszik. Valamiért semmilyen zárt helyet sem szeret, még a garázsba sem jön be, csak megáll az ajtóban és néz befelé. Képes viharban is kint ülni, maximum a teraszra jön fel. Talán azért szereti jobban a láncot, mert hamar hozzá lett szoktatva a pórázhoz.
2013. jan. 13. 17:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!