Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha terepen fél a ló elmenni...

Ha terepen fél a ló elmenni egy kerítés és szénabálák között, akkor hogy vehetném rá, hogy átmenjen köztük?

Figyelt kérdés
Nem kicsi a távolság, olyan jó 5 méter, mégis fél.
2013. febr. 8. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor mindig megállítom a lovat, engedem, hogy körülnézzen, felmérje, hogy nincs semmi baj és semmi veszély nem leselkedik rá, közben beszélek hozzá, simogatom, paskolgatom. Nekem ez a módszer mindig bevált és már nem fél semmitől a paripa :)
2013. febr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is így próbáltam. Amikor már úgy éreztem, hogy eléggé lenyugodott, újra indítottam és ugyan úgy megtorpant, toporzékolt stb.
2013. febr. 8. 19:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Másik lóval tudtok esetleg menni?

Mondjuk nekem ilyen nem szokott lenni, egy kis pálca elég szokott lenni. Végső esetben szállj le, és hozz neki a bálából egy kis kostolót :P

2013. febr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha olyan a helyzet le is szállhatsz és átvezetheted vagy 3x visszaülsz és úgy is átmentek (első voltam)
2013. febr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Határozottabban kell előrehajtanod. Végső esetben le is szállhatsz, odavezetheted, hogy meg tudja szagolni, de én azt javaslom, hogy ne add fel, igenis el kell, hogy menjen mellettük nyereg alatt is.


Ha az ilyesmit gyakran ráhagyja az ember a lóra annak az lesz a vége hogy egyre több helyet talál majd magának ahol nem hajlandó elmenni. Nem azért, mert fél, hanem azért, mert neki ez egy jó műsor.

2013. febr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Esetleg menj át egyedül, hogy lássa, nem lett semmi bajod, hátha követni fog.
2013. febr. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os, nagyon jót nevettem! :-D Ez nem kutya, hanem ló! :-DDD

Kérdező, légy határozott, tartsd csizma között, át kell, hogy menjen. Ha ráhagyod, valóban egyre többször fog találni valamit, amitől halálra rémülhet, csak azért, mert neki ez jó poén.

Van egy lovunk, aki egy időben minden áldott reggel, amikor vezettük ki a karámba, halálra rémült a saját itatójától. Mindössze azért, mert reggeli után jólesett neki ugrálni egyet és keresett rá okot. :-D

2013. febr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia. Határozottan lovagold előre a lovat, ha megtorpan, hagyd egy kicsit nézelődni, ismerkedni a helyzettel, de semmiképpen sem addig, hogy elhatározza magát, hogy nem fog átmenni/visszafordul/toporzékolni kezd. Gondolkozz előre, ne hagyd, hogy a ló gondolkozzon, ha érzed hogy vissza fog fordulni, akkor te már járj egy lépéssel előtte. Erre azt tudom mondani példaként, mikor érzed például vágtában, hogy a ló lassítani akar/ügetésbe fog váltani, akkor már előrehajtod, pedig a ló még nem is lassított (legalábbis kívülről nem észrevehető a dolog, gyakorlott szem kell hozzá). A legkisebb próbálkozást is jutalmazni kell, határozottan, de nyugodtan hajtsd előre. Megoldás lehet még, ha egy másik ló után mész, aki nem fél a kerítéstől. A lényeg, hogy nem szabad ráhagyni, a lovak nagyon megjegyzik az ilyet, máskor már pontosan fogja tudni, hogy bújjon ki a "feladat" alól.
2013. febr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!