Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék venni egy lovat, de...

Szeretnék venni egy lovat, de nem lenne rá túl sok időm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék már egy saját lovat, de munka és iskola mellett nem lenne rá minden nap időm. Hétvégente ill. hétköznap kb. 2-3 alkalommal tudnám látogatni. Mit mondotok, így megérné, hogy vegyek egy pacit?

2013. febr. 13. 22:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nem nálam, hanem egy tanyán, több ló között élne, ill. gondoltam feles tartásra is.
2013. febr. 13. 22:42
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A feles tartást nagyon gondold meg, mert ha a másik fél elrontja, vagy bármit nem úgy csinál, mint kéne, akkor abból komoly gond lehet. Ha kint van, legelőn, sok ló közt, nem fogja zokon venni, ha 7-ből 4-5 napon mész ki hozzá csak, teljesen rendben van. Bokszos tartásnál húzósabb a szituáció, mert ott egyik napról a másikra is fel tudják szívni magukat egy halom fölös energiával, és akkor mehet a rodeótól kezdve minden.

Azt kell átgondolnod, milyen lóra van szükséged, mire szeretnéd használni. Egy teljesítménylovat (ügető, telivér) például nem ajánlok, azt muszáj minden nap átmozgatni.

2013. febr. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljesen elég lenne. Pláne ha már 3 alkalommal ki tudsz hozzá járni a köztes időkben pedig nem boxban áll. Én mostanában heti 1x járok a lovamhoz egyrészt az időjárás miatt másrészt a munka miatt. De ő ridegben van így nem nagy gond hiszen mozog eleget. Hétvégén meg egy nagy közös terep. Szóval szerintem tökéletes. Amúgy a mi lovardánkban a hasonló felnőtt lovasok sem járnak ki 3 alkalomnál többször a lovukhoz.
2013. febr. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem heti 2, de még 3 alkalom esetén is jobban megérné lovasiskolába járni anyagilag, bár attól függ, mennyiért találsz bértartást. Szerintem nem sok értelme van, de ahogy érzed. A lovat is gondosan kell kiválasztani, mert nem mindegyik tolerálja ha csak heti kétszer dolgozik.
2013. febr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha találsz rá felestartót, akkor úgy jó.
2013. febr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 BellóJ válasza:
A legjobb ,az lenne ha bértartásba adnád a lovad és így, nem kell mindig neked foglalkoznod vele..Persze ez a Variáció Költségesebb mintha otthon tartanád... :)
2013. febr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2013. febr. 16. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!