Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Menyibe kerül egy ló havi...

Miki 2000 kérdése:

Menyibe kerül egy ló havi ellátása?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy menyibe kerül egy ló havi ellátása.Ezt úgy értem leírnátok nekem hogy menyibe kerül a szénának a bálája(nagy bála)hány bála szénát eszik meg egy ló egy hónapban,és a zabnak kiloja menyi és abbol menyi kell egy napra esetleg egy hónapra,a körmölés ára és az hogy mikor kell,oltások.és még azt is eltudnátok monadni hogy hány orát kell vele dolgozni stb(tehát mindent)Elöre is köszi a válaszokat:)

2013. febr. 14. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Bértartásban 30-80 ezerig bármennyi. Én nyáron otthonom közelében karámos tartásban 30-ért tartom/hó, ebben benne van a víz és a széna, illetve az abrak (ezt annak függvényében adod neki, mennyit dolgozik) és az almozás. Csak nyitott pályájuk van ,egy kisnégyszög, és egy alaktalanabb valami, hátul kisebb szántóföld, mint terep. Itt van mód kitenni legelőre is a pacit. Évközben (iskola miatt) bokszos tartás, havi 50, ebben benne van a víz és az élelem (széna, abrak), almozás - itt azonban van fedeles lovarda is, egy nagy négyszög és egy ilyen alaktalan valami hátul, ide remek kis ugrópályák építhetőek, lószolárium és jártatógép, hátul nagyméretű erdős terep, kis kaptató. Dolgozni az a legjobb, ha minden nap tudsz a lovaddal, attól függően, hogy milyen típusú munkában gondolkozol, változik az időintervallum, ami célszerű, és a lónak is, neked is jó. Ha napi 1-1,5-2 órát dolgozol vele, az elég (nyilván ebben benne van az is, hogy nem minden nap idomító vagy ugróedzést tartasz [ez időben rövidebb!], hanem néha kimész terepre). Nyilván én itt most feltételezem, hogy kulturált lovas vagy, és érdemi munkára gondolsz, mert persze retyózni a lovon és lovat fárasztani 5-6 órákon át is lehet, bár az senkinek sem jó. :)
2013. febr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja igen. Ha otthon tartanád a lovad, saját legelőn, akkor úgy számolj, hogy ha kellően nagy a terület, szénát nyáron nem is biztos, hogy kell adnod neki, ellenben a többi költséget szorozd be kettővel, mert a ló társas lény, egyedül ne tartsd (ha mást nem, egy pónit, kecskét, szamarat vegyél mellé).
2013. febr. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Körmöltetni 6-8 hete kell, attól függően, milyen gyorsan nő a patája. Patkoltatni akkor kell, ha kemény talajra viszed, vagy ha például kocsizni akarsz vele, gyorsasági lónak tartod, magasakat ugrasz vele, stb. Kocsilovat elől-hátul, többit általában csak elöl. Érdemes még akkor is, ha valamilyen hibája van a patájának, bár a legtöbbet körmöléssel is lehet javítani(1-2 év alatt), a patkó segít, és kicsit gyorsít is a folyamaton általában. Ez változó, mennyibe kerül, én eddig két helyen csináltattam, egyiken patkolással (mellsőre) együtt 7, új patkóval, ha csak visszaüti, 5, 3-ból körmöl. A másikon, ha visszaüti a patkót 9, ha újat tesz fel 11 (szintén csak mellsőre), sima körmölés nála 4 ezer (1000/láb). Oltani évente egyszer kell, ez akár 10 ezerbe is belekerülhet (tetanusz, influenza), illetve féreghajtani fél évente kell (én 2500-ból megoldom), mondjuk hogy ebből mekkora adag kell, az a ló súlyától is függ. Csak a ló élelme olyan 20-25 ezerből megvan. Dolgozni vele... Én díjlovas stílusban lovagolok, én napi 1-2 órát dolgozok vele, változó, mikor hogy kívánja a ló meg a foglalkozást (illetve néha oktatóm is felül). Ez a ló pillanatnyi állapotától függ, egy hanyagolt lovat nem tudsz egyből nagy tréningbe fogni, hanem fokozatosan kell ezt csinálni, ugyanúgy, mint, ha például tudod, hogy X hét/hónap múlva hanyagolnod kell, akkor levezető munkára van szükség, nem csak úgy ráhagyni másnaptól. Ami még fontos - a ló a jó, helyes munkától nem fogy, hanem izmosodik. Ha a lovad rohamosan fogyni kezd, valamit rosszul csinálsz (bár amikor megvettem az én pacim, a nagy semmittevés után mikor munkába állt, elsőre ő is kicsit elfogyott, plusz kaját kellett neki vennem, de egyúttal szépen izmosodott, ki is kerekedett nagyon gyorsan, fokozatosan megvontam tőle a plusz kaját, és nem fogyott vissza, nagyon szépen fest).
2013. febr. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat minden kitöl
2013. febr. 17. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!