Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Menyibe kerül a havi lotartás?

Miki 2000 kérdése:

Menyibe kerül a havi lotartás?

Figyelt kérdés
arra lennék kiváncsi hogy egy lonak egy nap mi kell ugy értem hogy mijen kaja és hogy mi az amit elkell végezni pl.oltások ezek és hogy ezek menyibe kerülnek.
2012. aug. 23. 08:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Kell valamilyen alom , ha istállóban tartod. Ez lehet, fűrészpor,szalma. Szükség van szénára is, vagy lehet neki adni lucernát , de az erősebb , egyes lovakat érzékenyen érintheti.Ezekből lehet kapni kicsi és nagy körbálát,az áruk ,eltérő lehet, de nagy bálát 2000-5000 között tudsz venni.Aztán kell neki valamilyen szemes abrak, legjobb a zab neki esetleg mellé korpa. A zabot lehet roppantva is adni ,ez elősegíti az emésztést.Ezt kilóra adják,nekem 10 kiló volt most 700 ft, de ismerőstől .(Természetesen több kell ,mint 10 kg, csak úgy kb megközelítőleg, hogy mennyibe kerül) .lehet neki kukoricát is adni, de az inkább hizlalásra való és nem ajánlatos , mert pörögni fog tőle.Jó ha kap féreghajtót,ez 4 ezer ft és még te magad is betudod adni,nem kell hozzá állatorvos.Aztán ugye van a körmölés/patkolás. Patkolni nem feltétlen muszáj ha nem kopik a patája túlzottan,viszont körmölni minimum 6 hetente kéne,Itt megegyezés szerint annak is illik pénzt adni , aki fogja a ló lábát. Visszatérve az oltásokra szükséges lehet veszettség ,valamint tetanusz oltás.
2012. aug. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
idén hol kapni nagybálát 2000 és 5000 között? csak kérdem, mert akkor felvásárolnám az egészet és eladnám másoknak!
2012. aug. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Úgy , hogy a beszállítást magunk végezzük, a tulaj csak lekaszálja,mert kamionja.Egyéb kérdés?
2012. aug. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*mert nincs kamionja*
2012. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

De tessék akkor: [link]


[link]


Vedd meg mindet aztán add tovább....

2012. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A 10 kilós zab ára kicsit becsapós. Főleg. hogy jóval több kell belőle. Idén 5500 Ft körül van mázsája. Egy lónak 4-5 mázsa kell egy évben. A szénabálára mondtak már 12 ezer FT-t errefelé. A szalma is igen tör felfelé, 3 ezer körül van (a tavalyi ezerhez képest). Ezeket érdemes egyben megvenni egy évre, mert főleg tavasszal már elég nehéz találni eladót. Szalmából úgy számolj, hogy jövőév szeptemberéig elég legyen, mert mi is úgy jártunk, hogy közvetlenül aratás előtt fogyott el. Úgy kellett összekönyörögnünk egy bálát. A másik meg az, hogy újabban igen viszik ki külföldre a bálákat.
2012. aug. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
bocs Lóerő, nem tudtam, hogy te szalmával, illetve "birkának, vagy kecskének való" szénával etetsz...
2012. aug. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

utolsó előtti: Írtam , hogy több kell ,mint 10 kiló+baráti ár.,


utolsó: Nyilván ,már régi, de ez a hirdetés már fent volt korábban is és akkor jobb minőségű volt, egyéb iránt máshol is ennyi. Ezek nagyon szánalmas és gyenge kötekedések, mondtam már nem vagytok képben, csak a pofátokat jártatjátok tízen akárhány évesen.

2012. aug. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És koránt sem mondtam , hogy szalmával etetek. Alomnak is kell valami, nem gondolod?
2012. aug. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
azt nekem linkelted be, hogy akkor vegyek és adjam el. de én az 5000 ft-os nagybálás szénán hüledeztem, nem a szalmán. nem tizenéves vagyok és szerintem te nem vagy képben, mert idén szénát 8000 alatt nem igen kapsz, de sok helyen már most 10. idén ugyanis pontosan 1/3 mennyiséget lehetett betakarítani az aszály miatt és még külföldről is viszik az itteni jobb minőségű szénát. Én csak megkérdeztem, hogy hol kapni 5000-ért most szénát (nem tavasszal hol lehetett kapni tavalyit) de érdemben nem tudtál válaszolni, mert küldtél szalmát, meg kecskéknek való gazt, de erősködsz, hogy én vagyok a hülye.
2012. aug. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!