Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen csikó születhet egy...

Milyen csikó születhet egy hidegvérű és egy melegvérű ló keresztezéséből?

Figyelt kérdés

-a kanca egy fekete sodrott paci

-a csődör pedig egy világosabb árnyalatú sárga hókával meg kesellyel a lábán és ő ilyen kisbéri szerüség

Már biztos hogy sikerült mert nagyon megnőtt a kanca hasa és kicsit félti.Az kancának am 2 első csikója fekete sodrott kanca lett.A papám azt mondja hogy most valószínű csődi lesz.

Azért kérdezem mert papáméknál fedeztettek és nagyon kiváncsi vagyok milyen kiscsikó születhetne?

Arra lennék kiváncsi hogy milyen neműre saccoltok ?És hogy ,milyen színűre termetre gondoltok??


2013. febr. 16. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értek a tényésztéshez olyan részletesen, hogy a nemét vagy a színét megmondjam, de szerintem mivel az előző csikók is sodrottak lettek, így egyértelmű hogy az lesz.
2013. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy egy sodrott és egy félvér párosításából sodrott csikó fog születni, az elég evidens.

Elvileg a fekete szín dominánsabb, mint a sárga, szóval én feketére tippelnék, a felépítése valószínűleg könnyebb lesz, mint a kancáé, de erősebb, mint a méné. Ha minden stimmel, formás kis csikó születhet.

2013. febr. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:) Megy a zöld mindenkinek
2013. febr. 16. 19:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Annyira nem értek a genetikához, de szerintem olyasmi fog születni mint amilyen lovakat a lovagok használtak olyan robosztus, de mégis könnyed arányos tehát nem ilyen:

[link]

hanem ilyen:

[link]

2013. febr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A melegvérű és a hidegvérű ló keresztezése a sodrott. Nyilván ha egy sodrottat melegvérűvel keresztezel, akkor egyre inkább gyengül a sodrott jellege, tehát egyre "könnyebben", enyhébben sodrott, tehát kicsivel finomabb, lágyabb vonalú lesz, egyre távolabb kerülve a mezőgazdasági igástól. A színt nehéz megmondani, mert nem csak a szülők színe számít, hiszen két gén van, a másik lehet, nem egyezik vele, amit esetleg pont továbbad a csikónak, illetve mutáció során is előfordulhatnak egyes színek (albínó pl).

A nemét így ennyiből nehéz megmondani, vár vannak népi módszerek, az ultrahang biztosabb.

2013. febr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
a csikó langyos lesz :)
2013. febr. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!