Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerülhet egy ilyen ló?

Mennyibe kerülhet egy ilyen ló?

Figyelt kérdés
Nyolc éves, tisztavérű angol telivér herélt, két éves korában versenyzett, de csak három versenye volt, nem szerepelt jól. Utána eladták, újra kellett lovagolni, a gazdája egyszer indult vele díjugrató versenyen, átlagos eredménnyel. Utána egy lovardába került, ahol most a gyakorlottabb lovasok lovagolják, sem díjlovaglásban, sem díjugratásban nem teljesít kiemelkedően. A lábával szoktak néha problémák lenni, a természete pedig elég sunyi. Szerintetek mennyit érhet?

2013. febr. 17. 11:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
250.000-ből érdemes kiindulni. Aztán majd kiderül, hogy az eladónak/vevőnek mennyit is ér pontosan.
2013. febr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Lábproblémás telivér herélt, aki nem szerepelt jól semmilyen versenyen, szerintem 150 ezernél nem ér többet.
2013. febr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
200eft alatt is örüljetek ha megveszi valaki,egészséges telivért 150eft-ért kap ami fiatal is nem is versenyzett.
2013. febr. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hol lehet kapni 150-ért egészséges, belovagolt, fiatal telivért?
2013. febr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Pl Alagon szinte mindíg van rosszul teljesítő "kiselejtezezett" (magyarul vágóra váró) telivér, igaz a belovagolt túlzás rájuk, tényleg bagóért lehet őket venni néha.
2013. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha lesz egy türelmes és biztos tudású lovasa, akkor a teljesítményét valószínűleg lehet javítani majd, bár lábproblémával én díjugratásba nem fognék bele vele... Ehhez hozzájön az is, hogy kicsit lutri a dolog, nem írtad, milyen bajok vannak a lábával, nyilván, ha ez esetleg komolyabb, akkor benne van, hogy pár év múlva vagy egy vagyont fizetsz állatorvosra, vagy vágóra küldöd (esetleg kiteszed legelőre, ha annyira még nem vészes).

Én 8 éves "belovagolt" (alapvető segítségeket ismerte úgy-ahogy, de kb mindent nekem kellett megtanítanom neki) ügetőt, nyereggel, kantárral együtt 240-ért vettem. Nyilván ez a ló elvileg jobban be van lovagolva, de még mindig tapasztalatot igényel, felszerelés nem jár hozzá, és kicsit beteges is a lába... Én 180-nál többet nem szívesen adnék érte...

2013. febr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Max 200, de már akkor is sokat. Hobbira jó, és ott is korlátozott "kihasználtság", mivel nem mehet az ember egy több napos túrára vele, mert kijöhet a lábproblémája.
2013. febr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha Alagon van akkor az már kizárja azt, hogy ne legyen tréningben vagy ne fusson versenyt, nem? Egyébként 250-300 alatt nem hirdetnek onnan sem lovat, pedig azok nincsenek átlovagolva, nem mennek lovasiskolában kezdők alatt. Jó is lenne 150-ért olyan lovat venni, amilyet te írtál, de olyan sajnos nem létezik. Csak a vágóára lenne 200 ezer.
2013. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én egy szóval sem írtam,h belovagolt lovat 150eft és azt sem,h alagról.Láttam már nem is egyszer 150eft környékén telivért belovagoltat is és fiatalt.Ki kell fogni,ki lehet fogni :) Persze kapcsoltatok sem ártanak :D
2013. febr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem a tél elején egy quarter-t ajánlottak 150 ért. Belovagolt és fiatal volt, igaz papírja nem volt, mert zugfedezés gyümölcse, sütésig meg nem jutottak el. Korrekt kis ló volt, az ár oka meg az volt, hogy nem tudott elég szénát venni a gazdája nyáron.
2013. febr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!