Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerülhet egy ilyen ló?

Mennyibe kerülhet egy ilyen ló?

Figyelt kérdés
Nyolc éves, tisztavérű angol telivér herélt, két éves korában versenyzett, de csak három versenye volt, nem szerepelt jól. Utána eladták, újra kellett lovagolni, a gazdája egyszer indult vele díjugrató versenyen, átlagos eredménnyel. Utána egy lovardába került, ahol most a gyakorlottabb lovasok lovagolják, sem díjlovaglásban, sem díjugratásban nem teljesít kiemelkedően. A lábával szoktak néha problémák lenni, a természete pedig elég sunyi. Szerintetek mennyit érhet?

2013. febr. 17. 11:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
150E-nél tényleg nem ér sokkal többet, a lába már 8 évesen "problémás" ami lehet a versenyeztetés gyümölcse is, verseny eredményei nem lettek jók, ha jól gondolom akkor nem egy kezdőnek való hátasnak sem (bár telivéreknél ritka is lenne). Az meg hogy kevés pénzért nem lehet jó lovakat kapni csak duma, sajnos a mai világban a lótartás luxusnak számít, ahogy szokták mondani, ló mellett úgy lehetsz milliomos ha előtte milliárdos voltál, sokan akarnak megszabadulni attól is ami van, én is láttam már 150 ért tisztavérű, fiatal furit belovagolva, csikóspr.-ra betanítva csak vigyék, mert nem volt takarmány.:/
2013. febr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
csak abból induljunk,h andalúzt is lehet venni 200eft-ért ami belovagol,akkor egy ilyen telivér aminek ezeregy "baja" van?
2013. febr. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Úgy beszéltek, mintha minden sarkon 200-ért adnának andalúzt (mikor mindenki tudja, hogy millió alatt nemigen találni), meg 150-ért quartert - igaz, papír nélkül, vagyis az életben semmi nem fogja bizonyítani, hogy valóban quarterről van szó. Nincs olyan quarter kanca tulajdonos, aki de még méntulajdonos sem, aki ebben benne volna. Ha te elhitted hogy quarter a csikó, csak gratulálni tudok, nagyon tiszta még az elméd. :)


Ha már az ajánlatoknál tartunk, nekem meg ingyen ajánlottak egy telivér mént, pályán jól fut, de örök második, egészséges. Ebből kiindulva egy telivér sem ér 0 Ft-nál többet, hiszen van ingyen is, nem? Ja, hogy a zsokék nem bírják fogni? Ja, hogy csak úgy jönnék ki jól ebből az adásvételből, ha előtte tízmilliós életbiztosítást kötnék? Ja, az más.

2013. febr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mi (én) csak a kérdésre válaszoltunk, egy ló árát általában befolyásolja (már ha el is akarják adni) hogy éppen mennyiért mennek a lovak, és ez nem arra vonatkozik hogy xy-nak "egyszer" ajánlottak ingyen egy yx lovat, hanem általánosságban. Nekem ne mondjátok hogy 5 millcsiért el is fognak vinni egy teljesen átlag hobbi lovat, csak mert sütött, tisztavérű, vagy versenyzett (valamikor egy kis falusi méretűn), mikor ugyanolyan képességűt találni 200-300.000-ért is, szinte árral szemben úszik az eladó...
2013. febr. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!