Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan nyithatnék lovardát?

Hogyan nyithatnék lovardát?

Figyelt kérdés

Kicsit nevetséges és nagyravágyó talán a kérdésem, de azért felteszem, hátha. :)

Ismerem a pénz-pénz-pénz választ, és tudom is, hogy máshogy nem nagyon működhet, de amióta csak az eszemet tudom, nem tudom máshogy elképzelni a jövőmet, mint egy saját lovardában. 18 éves vagyok, sajnos a gyermeki álomnak hitt vágyam ma is ugyan úgy van. :(

Befejeztem a gimnáziumot és most munkát keresek, hogy kifizethessem az iskolát.


Mit gondoltok, van rá esély, hogy valami csoda folytán nyithassak majd egy saját lovardát? Hogyan lehetne valóság az álmom?

Már sokszor próbáltam magam lebeszélni, hisz ez nem megy csettintésre és nem is vagyok gazdag, de egyszerűen nem megy. :(



2013. febr. 19. 22:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
*legszükségesebb
2013. febr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Azt hozzátenném, hogy a pénz a bértartásból van általában, nem a lovagoltatásból. Nyilván a lovagoltatás is fontos, hogy a végén legyen annyi hasznod, amennyi már megéri.

Fontos a fedeles a téli időszakok miatt. Esetleg jó,ha van egy jártatógép, bár az már nem muszáj. Legalább két pályát ajánlok, akár egy fedeles - egy kinti, akár egy fedeles - két kinti (ekkor kezdetben a ként kinti) megosztásban, ugyanis egyszerre egy négyszögben azért nem férnek el olyan sokan... Illetve a négyszögben a futószárazás sem mindig jó, illetve van olyan lovarda, ahol a négyszög talaján nem engedik. A másik pálya legyen minél nagyobb, és mindenképp kell egy akadálypark, ugyanis az ugrósport elég népszerű, a home-made akadályok pedig sokszor nem tú vonzóak, vagy akár balesetveszélyesek...

2013. febr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Mióta csak lovagolni kezdtem az a legnagyobb álmom hogy egyszer egy saját lovarda tulajdonosa legyek.:) Én úgy tervezem h az érettségi után leteszek egy-két lovas szakmát majd ki megyek külföldre és ott elkezdek szépen "gyűjtögetni" amikor meg van az a bizonyos összeg akkor haza jövök és megvalósítóm az álmom.

Azzal nagyon sokat tudsz spórolni ha

1.nem egyedül vágsz bele,

2. pl.kitanulsz kovácsnak,állatorvosnak minél több lovas szakmát,képesítést szerzel,

és 3. jó marketinges vagy. Ugyanis minden a tálaláson múlik.

Én nekem ha lesz lovardám nem fogok lovászokra költeni, hanem az elején megcsinálom én, utána meg munkáért cserébe lovaglást ajánlok a lovasaimnak. Meg mindenképpen kicsiben szeretném majd kezdeni, kicsi telket veszek kezdetnek egy lovat egy igazán jó lovat, és mindenből nem is az h a legolcsóbbat hanem a leggazdaságosabbat. Elkezdem és ha van rá igény és keret akkor folytatom, veszek majd több lovat, bővítem a telket stb... nem az egyik nagyról a másikra de szépen lassan fejlesztgetni fogom. Ha meg nem jön össze akkor fogom az egy szem lovamat a cuccait és szépen csendesen odébb állok és ott újra meg próbálom, és újra és újra és egészen addig amíg nem fog sikerülni. Az is meg fordult a fejemben már h nem jövök haza hanem kinn külföldön próbálok szerencsét ezt még nem tudom ,majd eldől.:)

De mondjuk én nem is feltétlenül lovardát szeretnék majd, legalábbis a szó szoros értelmében nem, nekem csak az a lényeg h ló, sok ló legyen. Lehet ez egy ló menhely, egy farm, egy lovas iskola egy tenyészet bármi csak lovakkal.

2013. febr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Utólsó, ez igazán szép álom, de engedj meg egy megjegyzést, mert tapasztalatból mondom: addig rendben van, hogy nem költesz lovászra, mert megcsinálod magad. Mi is így csináljuk hosszú évek óta. Viszont extrém ritka, hogy olyan segítséget találj, akire rá lehet bízni a dolgokat, lovaglásért cserébe! Én azért nem szeretem ezt, mert végül többet dolgozom, mint ha nem lenne segítségem. Az ilyen "segítségek" mellett ugyanis nonstop ott kell lenni, magyarázni, megmutatni, kijavítani stb. Nem lehet rájuk bízni a dolgokat még véletlenül sem. És mire szájbarágósan kétszázadszor is elmondom, mit és hogyan kéne csinálni, addigra, ha magam dolgozom, hatszor kész vagyok.
2013. febr. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én is pont ezt akartam írni. Az mégis kinek jó, hogy azért tartasz fenn lovat, eteted, látod el, hogy aztán kislánykák "segítségért" lovagoljanak rajta? Mi ebben a biznisz? Ja, vagy hogy szeretetből akarsz tönkremenni? :)


A másik meg hogy megnézném melyik kezdő lovas menne ki manapság érdemi munkát végezni nem csak nyáron, de télen is, amikor nemhogy nem segítenének, de még lovagolni se nagyon mennek, mert hideg van! Mire arra megtanítod őket hogyan fogják a vasvillát a lovász teljes alomcserét csinál 5 boxban.


És nem, nem minden a marketingen múlik. Hiába csili-vili a bemutatás, megy a seggnyalás, szuper honlap, akármi ha a lovak egyrészt nincsenek jól ellátva (mert ugye nincs lovász, csak segítő lánykák, akiknek azt se engedném meg, hogy ránézzenek a lovamra ha ott lenne bértartásban), vagy az oktató maga is kezdő szinten van. A lótartók és a jobb lovasok elég hamar felismerik ám, ha valami bűzlik, komolyan, bevallottan erre alapozni, ezt ajánlani másoknak, hát gratulálok.


Az meg, hogy ha nem megy akkor odébbállsz azt hogy? Van egy lovas birtokod tele takarmánnyal, lóval, ezt mind szépen el kell adni ahhoz, hogy odébb állhass, ez meg a mai világban szinte a lehetetlennel egyenlő.

2013. febr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kedves Gabka77 és Wintersunset .:)

Én csak azt mondom amit magam körül látok. Ahova járok most lovagolni és ahol előzőleg lovagoltam ott egyik helyen sem voltak lovászok.


„Viszont extrém ritka, hogy olyan segítséget találj, akire rá lehet bízni a dolgokat, lovaglásért cserébe! „

Igen? Ahol most vagyok ott pl. nem egy lovas dolgoz lovaglásért cserébe. Olyan is van aki most 18 éves és lovas suliban tanul lovas edzőnek, minden szombat az övé! A lovarda tulaja igen rá meri bízni konkrétan az egész lovardát,a lovakat a lovasokat a kezdőket a haladókat,mindent reggeltől estig, minden egyes szombaton.(persze a hét többi napján is jár ki és oktat és etet stb..) Ezért ő egy fillért sem kap, csak lovaglást ha meg van a 8 óra munka(és már pedig megvan bőven) az = 4 lovagló órával. De pl. amikor terepet vezet ép, akkor ő lovagol és ezzel együtt dolgozik is. Ha ez annyira szörnyű lenne számára akkor nem lenne már ott nem is tudom hány éve. Szerintem ez megéri és teljesen korrekt így.

És a lovarda is köszöni szépen jól van. Akárhányszor csak ki megyek (elég sűrűn) mindig annyian vannak mint az oroszok. Elég sok éve járok már oda és még most sem igazán tudom megjegyezni az embereket,mindig látok új arcokat. Egy téli hétköznap 2edzést tartanak a haladóknak különböző időpontokban és mind két edzésen vannak mindig min. 4-5en a pályán vagy többen(voltunk már 8-an is) de 4-nél kevesebben eddig még soha, osztály lovagláskor. És a kezdők is előszeretettel jönnek lovagolni, van olyan aki csak akkor jön ha az a bizonyos 18éves lány futó szárazza.


„Én azért nem szeretem ezt, mert végül többet dolgozom, mint ha nem lenne segítségem. Az ilyen "segítségek" mellett ugyanis nonstop ott kell lenni, magyarázni, megmutatni, kijavítani stb. Nem lehet rájuk bízni a dolgokat még véletlenül sem. És mire szájbarágósan kétszázadszor is elmondom, mit és hogyan kéne csinálni, addigra, ha magam dolgozom, hatszor kész vagyok.”

Itt én csak magamból tudok kiindulni. Legelső nap amikor kinn maradtam etetésig és segítettem, nekem 1x elmondták h menjek be oda és ott merjek zabot mind három vödörbe megmutatták kb.meddig én meg megcsináltam. Majd mondták h most tegyek bele vizet addig amíg el nem kezd emelkedni,most engedjem ki a lovakat a karámba stb.. Nem tudom de nekem valahogy sikerült elsőre felfognom mindent. Aztán amikor 2 hét múlva újra ott tudtam maradni etetésig már nem is kellett mondani mit csináljak, csináltam. De biztos vannak olyanok akiknek többször kell elmagyarázni egy dolgot, hát nem tudom de majd törekszek arra h ne ilyen lovasokat „alkalmazzak”.


„Az mégis kinek jó, hogy azért tartasz fenn lovat, eteted, látod el, hogy aztán kis lánykák "segítségért" lovagoljanak rajta? Mi ebben a biznisz? „

Az benne a biznisz h nem csak azok lovagolják azt a bizonyos lovat akik segítenek. Nem csak azért tartom fenn a lovat h egy szem emberkének jó legyen és csak ő használhassa, ez így tényleg értelmetlen. Hanem azért h azt a lovat más, fizető vendégek is lovagolhassák. Nálunk úgy van h minden ló megy napi 2-3 órát edzésen,futószáron vagy terepen mindegy. És nincs olyan h egy lovas mindig csak azt az általa kiválasztott egyetlen egy darab lovat lovagolja, mert jön edző és ő szépen kiosztja ki kivel lesz, tetszik nem tetszik vele mész. Ja meg itt én nem is „kis lánykákra” gondoltam, mert az egy értelmű h egy kis 12-13-14-15 évesre nem fogom rábízni a lovaimat. Mert még ha vele is történne valami pl. felrúgja a ló akkor is engem vesznek elő.


„A másik meg hogy megnézném melyik kezdő lovas menne ki manapság érdemi munkát végezni nem csak nyáron, de télen is, amikor nemhogy nem segítenének, de még lovagolni se nagyon mennek, mert hideg van! „

Nyilván itt sem kis kezdő lovasokra gondoltam hanem azért tapasztaltabb, felelősségtudatos egyénekre. Kezdőkre meg szerintem egy ép elméjű ember sem bízná a lovát, hiszen hát kezdő. kb. semmit nem tud; hogyan közeledünk a lóhoz, mit hogyan miért csinálunk vele semmit.

Viszont a nem kezdő lovasok meg igen is becsületesen kijárnak télen is, és dolgoznak. Lehet azt kell mondanom télen többen is vannak mint nyáron. Mert mondjuk azért én szívesebben lovagolok télen melegen felöltözve, mint nyáron a 35fokban agyon izzadva magam hosszúnadrágban csizmában,kobakban. És trágya szedés közben is inkább fázok és akkor csinálom gyorsabban,mint megsülők és percenként leállok pihenni. Vagy te nem tudom hogy vagy ezzel.


„És nem, nem minden a marketingen múlik. Hiába csili-vili a bemutatás, megy a seggnyalás, szuper honlap, akármi „

Lehet ez így van, de én tudok olyan lovardát ami nagyon egy lepukkadt putri hely és mégis elég rendesen járnak oda lovasok. Ezzel szemben tudok olyan lovardát is ami tényleg egy nagyon jól felszerelt, takaros tiszta barátságos hely mégis alig-alig fordul meg ott pár lovas.Oké hogy nem minden a marketing de azért számít,nem is kicsit.



„ha a lovak egyrészt nincsenek jól ellátva (mert ugye nincs lovász, csak segítő lánykák, akiknek azt se engedném meg, hogy ránézzenek a lovamra ha ott lenne bértartásban)”

Erre meg azt kell h mondjam, néhány „segítő lányka” van h sokkal pontosabban és lelkiismeretsebben elvégzi azt az adott munkát.

Találkoztam már lovásszal aki nem tudott (vagy akart) normálisan kitrágyázni, fél órát ácsorgott a boxban úgy csinálva mintha dolgozna közben meg fél óra múlva is ugyanúgy nézett ki az istálló mint volt. Meg dobálta a trágyát a tőle két méterre lévő talicskába aztán kitolás közben a felét elszórta és ott hagyta.Etetés közben a vasvillával szurkodta a ló fejét h ugyan már menjen arrébb hagy tegyem oda a kaját és még nyergelni sem tudott normálisan nem is értem hogy merte magát lovásznak nevezni. Szóval nincsenek jó tapasztalataim lovászokkal kapcsolatban,persze ez nem általánosítás biztos vannak jó lovászok,ez egyén függő.

Aztán találkoztam már olyan segítő lánykával is aki annyira kitakarította az istállót h szinte enni lehetett volna a padlóról (jó ez túlzás,de tényleg szépen). Jó mondjuk ez is ember függő én a saját tapasztalataimból beszélek, azokat tudom amiket látok amit a saját szememmel tapasztalok. Szóval attól h nincs lovász azok a lovak igenis lehetnek jól tartva. Az meg h te mit engedsz, ki mit csinálhat a lovaddal az teljes mértékben a te dolgod, és mondjuk ez is ember függő. Nekem pl. nincsenek fenn tartásaim ezzel szemben ahogy feltételezem sok más lovasnak sem mert ha rendesen meg csinálja a dolgát úgy ahogy azt én és a lovam elvárjuk és nem agresszív, nem bántja a lovamat valamint hozzáértő és felelősség tudatos akkor nem zavarna különösebben a dolog. Ja meg még egy nagyon fontos dolog, ne hogy elfelejtsem. Míg a lovász egyedüli motiválója a pénz, h minél több pénzt zsebelhessen be, addig a segítő lányka motivációja a lovaglás h minél többet lovagolhasson h fejlődhessen h azt csinálhassa amit szeret. És mint tudjuk a lovaglás mint sport nem valami olcsó mulatság, vannak emberek akik szívesen lovagolnának de sajnos nem engedhetik meg maguknak azoknak ez egy nagyon nagy lehetőség. Én már csak tudom hisz én is voltam ilyen helyzetben, akkor össze tettem volna mind két kezemet ha találok egy ilyen helyet és annyira meg becsültem volna azt a munkát h csak na.


„vagy az oktató maga is kezdő szinten van. A lótartók és a jobb lovasok elég hamar felismerik ám, ha valami bűzlik, komolyan, bevallottan erre alapozni, ezt ajánlani másoknak, hát gratulálok. „

Én nem értem mi bajod van ezzel. Oktató kezdő szinten? Hogyan? Ha nincs meg az oktatói papírod ja nem bocs, most úgy van h ha nincs meg a lovas túra vezetőid akkor alapból nem lehet lovardád. De mondjuk ez is csak egy papír az igazi tudást nem tükrözi, de aki kezdő szinten van az ne akarjon lovardát nyitni meg oktatni még annyira sem, amikor még saját maga sincs azon a szinten. Az utolsó mondatot nagyon nem értem , azért bűzlene valami mert nincsenek lovászok(?) És azt ajánlani h munkáért cserébe lovaglás az bűn? Én nem alapozok erre mert az elején én végezném és csak utána HA találok megbízható jó lovasokat akkor esetleg ,de ha mégsem akkor vagy marad minden úgy ahogy volt vagy akkor jöhet szóba a lovász.


„Az meg, hogy ha nem megy akkor odébbállsz azt hogy? Van egy lovas birtokod tele takarmánnyal, lóval, ezt mind szépen el kell adni ahhoz, hogy odébb állhass, ez meg a mai világban szinte a lehetetlennel egyenlő. „

Nem olvastad el rendesen. Direkt azt írtam h kicsiben kezdeném szóval 1 lóval,kis telekkel. Azt az egy lovat vinném magammal a telket meg eladnám vagy bérbe adnám. Takarmány meg nem kell annyi 1 lónak h azt ne tudnám magammal vinni.


Ezzel nem vitát szeretnék nyitni mert, mindenkinek lehet egyéni véleménye. Ez csak az én állás pontom most még „gyerek” fejjel. Aztán ez még nagyban fog változni az évek során és lehet h teljesen jókat írtok és nektek van igazatok és pár év múlva majd ezt én is belátom. De jelenleg még ez az én véleményem ,tapasztalatom és gondoltam leírom, h ha majd 2-3 év múlva feljövök ide és elolvasom ezt akkor jót nevethessek magamon h úristen miket is gondoltam én még anno.:):):)


szóval béke, és most ne kezdjünk el ezen veszekedni.

2013. febr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Hú de rengeteg válasz! Köszönöm szépen, MINDENKINEK ment a zöld! :)
2013. febr. 23. 17:07
 18/18 anonim ***** válasza:
Kedves nagyon bőbeszédű! Te még nagyon fiatal lehetsz, nem fogok veled vitatkozni. Kevered a szezont a fazonnal, vannak butaságok is bőven, de nem célom, hogy itt napokig győzködjelek. Majd felnősz és belelóg a bilibe a kezed.
2013. febr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!