Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Engem "kiválasztott" ez a ló?

Engem "kiválasztott" ez a ló?

Figyelt kérdés
Egyik nap bebújtam a karámba, ahol volt körülbelül 5 ló. Két csikó, egy herélt és két kanca. Boxosban van az összes, de ők nem kifejezetten iskolalovak, ők inkább kocsiznak, mert elég magasak egy gyereknek. Rögtön, ahogy beléptem az egyik csikóhoz, odajött a herélt ló. Meglökte, elzavarta a csikót és csak nézett. Kicsit megijedtem, mert ő a legtöbb ló felett áll, elég domináns. Elkezdtem a csikó felé menni és követett. Mentem kissebb köröket és ismét követett. Elkezdtem szaladni, hogy megnézzem üget e velem és ügetett. Vajon "kiválasztott" a ló? Tetszem neki? Pat Parelli is így választja ki a lovait, nemrég mondta ismerősöm, mikor meséltem neki erről. Nem volt nálam csemege, nem hiszem, hogy azért jött volna. Szerintetek?

2013. febr. 20. 17:28
 1/8 okoska31 ***** válasza:
bár csak közelítőleg értek a lovakhoz (jó, ez is enyhe túlzás), de nekem így inkább az tűnik valószínűnek, hogy védte tőled a csikót, mint a ménes domináns hímje...
2013. febr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szasza212 ***** válasza:
Lehet hogy védte a többit de az is lehet hogy lát benned valamit, ha boxosak akkor nem igazán alakul ki náluk ez a védőösztön, pláne ha herélt,én is szoktam karámokban járkálni, de nem követ kifejezetten egy, max mind mert azt hiszik van nálam valami. Próbáld ki többször is és próbálj vele egyedül maradni. Esetleg közeledhetnél felé, hogy megnézd hogyan reagál. Ha ismered a gazdáját és van lehetőséged, akkor járj be hozzá gyakran, nézd meg hogy fogad. Pucold le, beszélj hozzá. Észre fogod venni, ha érdekled/nem érdekled őt.
2013. febr. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A csemege nem előfeltétele annak, hogy ne próbájon kaját kunyerálni, de amit az első mond az is reális.
2013. febr. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, az edzőm a gazdája :D Majd meglátogatom akkor gyakrabban is :) Még kérnék azért válaszokat/véleményeket:)
2013. febr. 20. 18:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon kétesélyes. Lehet bármelyik, amit az előzők mondanak. (:
2013. febr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan nincs, hogy kiválaszt a ló. Egyszerűen némelyiknek ilyen a természete, kíváncsi, kedveli az ember társaságát. Aztán sokukra ha ráülsz, sokkal kevésbé együttműködőek, mint mondjuk az, amelyik még az ember látványát sem bírja, a simogatásról nem is beszélve.
2013. febr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én arra gondolok, hogy egyszerűen ilyen a természete, kedveli az embert, keresi a társaságát, és féltékeny a csikóra, azért zavarja el. Persze lehet az is, hogy kiválasztott, érdemes megkérdezni a gazdáját, hogy másokkal is szokott-e így "játszani" :)
2013. febr. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megkèrdeztem ès semelyik emberhez nem megy oda, minddel közömbös:) Az edzőm szerint is megkedvelt ès nagyon tetszek neki :D
2013. febr. 21. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!