Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ügetésnél előre dőlök, hogyan...

Ügetésnél előre dőlök, hogyan javítsam ki a hibát?

Figyelt kérdés
Hali! Az lenne a problémám hogy ügetésnél mindig előre dőlök, de azon kívül a lábam jó helyen van (nem azért dőlök előre mert a lábam hátul van). És nyeregben lovagolunk. Lépésnél szépen ülök, de amint elkezdünk ügetni egyből dőlök, igaz már nem annyira vészesen mint régebben. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék ezen javítani? Akár futószáron? Szőrén? Vagy hogyan? A lovakhoz nem tudok sokat kimenni, mert messze lakunk, de nyárra szeretnék már vágtázni is. :) Köszi a válaszokat. :)

2013. febr. 22. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Maradhat a nyereg, hiszen az szépen tud ültetni, ha jó a lóra, stb.

Húzd hátra a vállad, húzd ki magad. Ha lehet, akkor gyakoroljatok kengyel nélkül néha, az jó ülést ad. Esetleg kezdetben próbálkozz úgy, hogy először csak 3 ütemre ülsz le, aztán 5, megint 3, aztán 5, 5, 7, stb, tehát nem egyből negyed körökre. Ezt egy párszor gyakoroljátok el, és kezdetben tudatosan figyelj oda, hogy váll hátra, és húzd ki magad - idővel ez rutinná, megszokássá válik.

2013. febr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két ötletem van.

1. Próbáld futószáron, szár nélkül. Ha biztos a ló, akkor a hátad mögé tedd a pálcát, és a két könyököddel tartsd ott, vagy a hátad mögött fogd meg a saját könyöködet. Remélem érted mire gondolok. Így nem tudsz előre dőlni, én így próbálnám.

2. Valaki a földről mindig szóljon rád, hogy dőlj hátrébb, dőlj hátrébb, húzd ki magad, stb! Ez is nagyon sokat tud segíteni, de akkor valakinek tényleg folyamatosan rád kell figyelni, hogy tudjon segíteni.

2013. febr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezek nagyon jók, ki fogom próbálni, köszi :))

de jöhet még ötlet ;)

2013. febr. 22. 21:46
 4/4 anonim válasza:
100%

Én sokáig előre voltam dőlve, pedig elég régóta lovaglok már... egyszer felültem a saját lovamra szőrén ügetni... na ne félj ott olyan ülésem lett, mint a nagydíjban :D. Kengyelnélkülizés, szőrén lovaglás rengeteget segíthet. VAGY egyszerűen ne dőlj előre! x)

Azt javaslom pszichésen próbáld magad szoktatni a gondolathoz, hogy egyenes hát mély ülés, hátra kinyit a váll. Gondold azt, hogy a válladat húzzák a ló fara felé, vagy oda vagy rögzítve, vagy valami ilyesmi. Egy idő után bejön, ha nagyon koncentrálsz rá.

2013. febr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!