Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet így vágtázni?

Lehet így vágtázni?

Figyelt kérdés
amikor terepen vágtázunk a lovammal és átadom magam a száguldás az eggyé válás érzésének.ám mindig azon veszem észre magam amikor félig felveszem a lovat hogy végig könnyített ülésben vágtáztam, magyarán nem egyenesen a lovon ülve hanem mint a zsokék.ez szerintetek rossz dolog?
2013. febr. 27. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Igen, rossz dolog, hogy ilyet kérdezel. Nagyon alap dolog volna tudni, hogy vágtában ki lehet könnyíteni, sőt hosszútávon illik is. Menj edzőhöz...
2013. febr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
23%
Igen rossz, lődd le magad -.-
2013. febr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Valletta ***** válasza:
100%
Nem "kell" se kikönnyíteni, se kiülni, hanem tudni és gyakorolni kell mindkettőt. Munkában kiüljük a vágtát, terepen pedig kikönnyítünk.
2013. febr. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze. Ez egyáltalán nem rossz hanem logikus. Amikor egy ló gyorsan vágtázik kíváncsi vagyok melyik fasza lovas tudja kiülni a egy ló vágtáját. Így azon kívül, hogy neked sokkal könnyebb fent maradnod, és könnyebb átvenned a lónak a mozgását a lónak a dolgát is megkönnyíted azzal, hogy nem ülsz bele a hátába és ő is tud szabadon vágtázni. Ezt mindenki így csinálja. Én terepen csak könnyítve vágtázok. Ezt hívják vadászvágtának. :)
2013. febr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Terepen általában (szinte mindig) könnyített ülésben vágtázunk, mert a lónak és a lovasnak is kényelmesebb. Tereplovagláson kívül még parcours (akadálypálya) lovaglásakor használjuk vágtában a könnyített ülést. Más esetekben általában idomítóülésben vágtázunk.
2013. febr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kedves első két válaszoló!nem azért tettem fel ezt a kérdést mert az olyan nagyképű és arrogáns emberek válaszára voltam kíváncsi mint ti!inkább tartsátok meg magatoknak legközelebb mert az ilyen emberektől megy el a normális embereknek a kedve az élettől.szomorú hogy ti mások ocsárolásától vagytok boldogok.a többiek válaszát köszönöm
2013. márc. 2. 06:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!