Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Segíteni fognak a lovardában?

Segíteni fognak a lovardában?

Figyelt kérdés
elég ciki, de nem tudok egyedül felszállni a lóra viszont nagyon szeretnék megtanulni lovagolni
2013. febr. 28. 01:25
 1/8 anonim ***** válasza:

természetesen segíteni fognak

én 156 cm vagyok, a 150 cm-es lóra fel tudok szállni, de a 165-re már nem megy segítség nélkül így mindig valaki feldob a lóra

2013. febr. 28. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha nem segítenek, akkor az csak a lovardát minősíti, de ha olyan a lovarda, akkor külön van ilyen kis cucc,amire ha fellép a lovas, akkor könnyebben száll fel
2013. febr. 28. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akár fel tud egyedül szállni a lovas, akár nem, egy tisztességes lovardában már csak azért is feldobjuk egymást, vagy fellépőt használunk, hogy a lónak kedvezzünk, ugyanis neki is sokkal jobb, ha nem kap hirtelen egyoldali terhelést, plusz mivel általában nem húzzuk fullra a hevedert felszállás előtt, hanem csak egy-két kör lépés után, el is mozdulhat a nyereg, ha a lovas egyedül, a kengyelbe lépve száll föl.

Szóval nyugi, tisztességes lovardában biztosan segíteni fognak neked. :-)

2013. febr. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Valletta ***** válasza:
Normális helyeken feldobnak, gondolom én, már csak a ló miatt is. Gyakorolni azért nem árt. 165-170 centi körül már én is csak kínlódok, de ha nincs honnan fellépni és segítség sincs, akkor felszállás idejére lejjebb lehet engedni a baloldali kengyelt.
2013. febr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze. Normál esetben bárkit megkérsz annak segítenie kell egy lovasnak felkerülni a lóra. De ha nagyon nem találsz senkit, keress egy magas részt, széket bármit amire fel tudsz állni és úgy könnyebb.
2013. febr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi egy kivagott fatorzsrol vagy letrarol szallunk fel.Szeket ne probalj en meg brobaltam es nagyon pofara estem xD
2013. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szoktatásfüggő a szék, mi is székről szállunk fel, semmi gondjuk vele a lovaknak. :-)
2013. márc. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Valletta ***** válasza:
Volt, hogy én is széket használtam, fejre esni még nem sikerült, de hát nem kell a szélére állni. :)
2013. márc. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!