Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lovardában mekkora egy...

Egy lovardában mekkora egy box, ha nagy lónak van?

Figyelt kérdés
valamennyi x valamennyi? Ugyértem pl 30x30 m (nyilván nem az csak így értem a kérdést)
2013. jan. 14. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

A box minimális mérete 3x3 m, de a 4x4 m-es box az igazán kellemes a lónak.


A box kialakításánál fontos kérdések még:

1. megvilágítás (természetes, és mesterséges)

2. szellőzés

3. vizelet elvezetés

4. padló anyaga és csúszásmentessége

5. almozás

6. takarítás lehetősége

7. felszereltség (itató, etető,stb.)

8. hőszigetelés

9. zárhatóság

10. tűzvédelem

11. nyílászárók

2013. jan. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Változó a méret, van olyan lovarda, ahol nincs is két ugyan akkora box...Nálunk, ha lól becsültem meg, 3x4 m, Viszont mivel egész nap kinn vannak, nem is használják ki igazán.
2013. jan. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
3X4m az általános, de ahogy előttem is írták, 3X3m a minimum boxméret, a 4X4 szerintem már nagy, kevés helyen vannak ekkorában a lovak.
2013. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minimum 10 négyzetméter hely kell a lónak. Általában 3mx3,5m-esek. Ezt most tanulom úgyhogy biztos vagyok benne. De ettől persze eltérhetnek a lovardák.
2013. jan. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

14/2008. (XII. 20.) ÖM rendelet 13. § A lovas szolgáltató tevékenységet végző szolgáltató telephelyének (fióktelepének) meg kell felelnie az alábbi követelményeknek:

...

b) az istállóban a lovakat boxokban tartják; az istálló belmagassága legalább 2,5 m; az egyes bokszok alapterülete legalább 9 m2, amelyek rövidebb fala nem kevesebb 2,5 méternél,


A magam részéről amúgy a 12m2-t szeretem, az elég nagy, de a ló még be tudja fűteni.

2013. jan. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!