Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rajtengedély vizsgán lóbérlés?...

Rajtengedély vizsgán lóbérlés? Többi lent

Figyelt kérdés

Ugró rajtengedély vizsgára készülök.

Mit kérdeznek az elméleti vizsgán? Hány kérdés van, és nehezek?

Valaki vizsgázott már Hajdú Bihar megyében?

Lovat lehet ott bérelni hozzá?

Köszi a válaszokat:)



2013. febr. 28. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
ha van edződ, akkor én a helyedben az ő lovát kérném el, ha ugró lóról van szó
2013. febr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, idén hol lesz a vizsga, tavaly volt, aki az egyetemi ménesből kért egy gidránt, ezt mondjuk a lovarda vezetőjével kell megbeszélni, vagy ha van olyan ismerősöd, bárki, aki tud adni, akkor azt. Mindenesetre érdemes olyan lovat szerezni addigra, amelyikkel tudsz gyakorolni is, és nem csak ott meglepődni, egyfelől, másrészt ami még fontos, hogy a ló képes legyen a rajtengedélyt teljesíteni (tavaly volt olyan is, akinek a lova 2 hete kezdett szabadonugrani egyáltalán, és kb. fél hete lovas alatt. A lova megtagadta az egyik ugrást, másodikra úgy akart nekimenni az akadálynak, hogy pálcával szétveri a ló oldalát, mire az elsodorta az egész akadályt, ő meg esett egy isteneset.)

Nem tudom, milyen kérdések vannak, de elvileg van egy könyvecske hozzá, azt illik tudni.

A másik, amire készülj, hogy az ugróedzésnél van egy előzetes felmérés, kb. 3-5 embert engednek be a négyszögbe, vagy akárhova, ahol bizonyos feladatokat kell teljesíteni, sokat kengyel nélkül - aki ekkor nem uralja a lovát kellő mértékben, alkalmatlannak minősül a vizsga letételére (hiszen az rá nézve is veszélyes lenne).

2013. febr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Valletta ***** válasza:

Itt vannak a kérdések, gondolom ez az aktuális: [link]


Elvileg kellene, hogy a rendező biztosítson néhány lovat, amelyek alkalmasak a vizsgára, de én ezt nem tartom valami szerencsés megoldásnak. Az igényt valószínűleg előre jelezni kell.

2013. febr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Jelenleg nincs olyan lovunk akivel eltudnék menni vizsgázni, ezért is kérdeztem ezt a lóbérléses dolgot:)

2013. márc. 1. 15:01
 5/8 Valletta ***** válasza:
59%
Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy ha nincs olyan ló, amivel vizsgázhatnál, hogyan készülsz fel?
2013. márc. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csikóm van, ő meg még nincs olyan szinten, hogy méteres pályát tudjak vele menni.

Azért szeretnék lovat bérelni, hogy fel tudjak készülni;)

2013. márc. 2. 11:53
 7/8 anonim ***** válasza:
vannak olyan lovardák ahol 1 hónapra bérelhetsz lovat bizonyos összeg fejében és csak te lovagolhatod azt a lovat
2013. márc. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Valletta ***** válasza:

Ja, akkor félreértettem, mert azt írtad , hogy már készülsz!

Ahogy az előző is írta, olyan egyesültbe kellene regisztrálnod, ahol adnak lovat vizsgához vagy versenyre és célirányos felkészítés történik. Nem feltétlenül drágábbak, mint a tötyörgős "lovasiskolák", ahol többnyire se alkalmas ló nincs, se regisztrált edző. A másik lehetőség a feles tartás egy alkalmas lóval, alkalmas környezetben (pálya, edző).

2013. márc. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!