Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van okom félni?

Van okom félni?

Figyelt kérdés
A lovardánkban egyszer elkezdett követni egy csődör fedezésre készen. Ez nem is lenne baj, de féltem, hogy esetleg megrpóbál rámugrani, amitől nagyobb bajom is lehet. Két herélt volt a karámban és a csődi. Van okom ilyenkor félni?

2013. márc. 2. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha zavar a közelsége, küld el magadtól, ennek pontos kivitelezését a tulajdonos meg fogja mutatni (egy teljesen begőzölt csődört nem mindig egyszerű, mint egy heréltet vagy kancát), illetve azt is, ha van ilyen jellegű rossz szokása, ő fogja tudni megmondani, nem mi, így távolról.
2013. márc. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Emyke031 ***** válasza:
100%

Évekkel ezelőtt, mikor még egyesületben lovagoltam, volt ott egy szép nagy csődörünk. Alapból szelíd, kezelhető volt, nem nagyon fickóskodott(max. 1évben 2-3X). Egyszer mikor mindenki lovat pucolt(kb 15 ló volt), a barátnőm átszólt nekem, h menjek már oda hozzájuk, m gáz van a lóval, segítsek. A pacc beszorította őt egy sarokba, és eléggé hö-hö-hö-gött neki, pipiskedett, úgy ahogy a pacilányoknak szoktak. Aztán az edzőnk "kiosztotta" a lovakat, és pont őt kaptam. Pucoltam még egy keveset, majd jött a kantározás, nyergelés. Közben a pacc megint elkezdte(most már velem). Csipkedni kezdett(sose szokott), megint elkezdett "höhögni", és engem is beszorított a sarokba, ugrásra készen. Elég nyílván való volt, h engem is "összetévesztett" egy kancával. :D Néhány jól irányzott erősebb orr-tasli és némi boxszél-menti-kommandó árán kijutottam tőle. Huhh. Elég ijesztő volt.

Szóval igen, ha ilyesmit észlelsz, akkor jobb óvatosnak lenni!

2013. márc. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lány vagy? Menstruáltál és/vagy be voltál fújva illatos dezodorral vagy parfümmel?
2013. márc. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Emyke031 ***** válasza:
A lányoknál gyakran előfordulhat hogy be vannak fújva dezodorral vagy parfümmel(akár illatossal is), esetleg menstruálnak... - Nálunk ez nem volt meg. :)
2013. márc. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előző válaszolók a lányoknak a menstruálása már mégis miért provokálna egy lovat? A vér szaga? Növényevőkről beszélünk. Náluk a sárlás nem kapcsolódik vérrel. Kérdező: szerintem igen, én tuti beparáznék egy kicsit. Óvatosan!
2013. márc. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem menstruàltam, de be voltam fújva
2013. márc. 4. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!