Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Perelni akarnak! Szerintetek...

Perelni akarnak! Szerintetek van okom félni?

Figyelt kérdés

Ma amikor sétáltattam a kutyám, az egyik portáról kijött egy staff vagy pitbull vagy ehhez hasonló keverék, nem tudom, nem is érdekel a fajtája. a lényeg, hogy ránk rontott, és elkapta a kutyámat. szerencsére nem lett komoly baja az enyémnek, csak felszíni sérülés, de amikor láttam, hogy az a dög belekapaszkodott az enyémnek a lábába, és elkezdte tépni, akkor felrúgtam a kutyát.

Nagyon szerencsétlenül találtam el, mert pont arcon rúgtam, és a szája is elkezdett vérezni. Már nagyon bánom, meg akkor is nagyon megijedtem, mert nem akartam ezt, csak azt, hogy elengedje az enyémet. a nagy hangzavarra kijött a gazdája, és közölte hogy felfog jelenteni állatkínzásért. erre ugye kezdődött a szócsata, hogy én is felfogom, de mivel látszott a gazdán, hogy jó ha a 8 általános elvégezte, ezért amikor próbált kioktatni fogtam magam, otthagytam, és elmentem a dokihoz, akinél 7000ft-t hagytam ott, mert nem láttam annak a kutyának az oltási könyvét, ezért kapott valami injekciót az enyém, plusz a fertőtlenítés, meg bevan most kötve a lába.

szerintetek, ha feljelent, akkor van esélye megnyerni? végülis, én is hibáztam, mert nem kellett volna ekkorát rúgnom.


2013. jan. 10. 22:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Dehogyis lenne!

Őt basznák meg pénzbírságra ( a kutyája ezek szerint póráz nélkül kószált, ez a senkiházi meg nem szocializálta... idióta!)

A bíróság elnéző állatkínzással szemben (sajnos!!!)

De ez nem minősíthető annak! Megijedtél,mégis mit tehettél volna ellene?

2013. jan. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

Na az lenne még szép, hogyha kimegy a kutya az utcára, ott támad, és a megtámadott felet büntetik! Neki kellett volna gondoskodni arról, hogy a kutya ne szökjön ki. Az, hogy felrúgtad, jogos, akár rád is támadhatott volna.

Az a kutya amúgy nem olyan volt, mint a gazdája, mert az szerintem csak ugat, nem harap.

2013. jan. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Ha feljelent, saját magát jelenti fel. Csak ő járhat rosszul, s még bizonygatnod sem nagyon kell az igazadat. Mit keresett a kutyája őrizetlenül az úttesten? Erre már nem tud elfogadható választ adni. Azt meg ne várja senki, hogy amikor a sajátját védi, akkor megfontolt és higgadt legyen ilyen helyzetben. Bónusz: az ő kutyája nem kínozta a te kutyádat?
2013. jan. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%

A gazda köteles úgy tartani a kutyáját, hogy ne szökhessen ki közterületre.

Ha feljelent, még őt fogják megbüntetni.

2013. jan. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%

gondolom nem adtad meg az adataid...akkor mi alapján jelentene fel úgy amúgy?

egyébként ha van esze nem teszi, mivel az ő kutyája közterületen rátok támadt.

2013. jan. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
ha ismét ilyen szituba keveredsz, nyugodt hangon közöld , hogy feljelentést csak te tehetsz, mivel felügyelet, póráz nélkül kistartolt a kutyája az utcára. Ráadásul támadott, tehát bejelenthetnéd veszélyes eb minősítésre. A mostani esetért pedig még neki kellene pl az orvosi költségeidet is kifizetnie.
2013. jan. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Szilvi & Argos ***** válasza:
97%

Hány és hány ilyen támadás ért már minket is...kedvenc mondatuk a gazdiknak: "miért kell erre jönni mindig" illetve "a maga kutyáján sem volt póráz"

Utóbbi igaz sokszor, csakhogy semmit nem jelent, mert pórázon tartva a kutyámat ugyanúgy meg tudja támadni a másik...

Menj oda a gazdihoz az állatorvosi számlával és kérd el az oltásit és a pénzt. Ha visszakozik, fenyegesd meg, hogy bejelented a jegyzőnél, megbírságolhatják és veszélyessé nyilváníthatják a kutyáját!

2013. jan. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, akkor megnyugodtam.

az adataimat nem adtam meg, de mivel nem egy nagy városban élek, ezért könnyedén megtudná szerezni ha akarná, de akkor nem parázok.

Állatorvosi költséget azért nem kértem, mert én is megsebeztem a kutyáját, és ha orvoshoz viszi, akkor ő is kérhetné tőlem.

2013. jan. 10. 22:49
 9/23 anonim ***** válasza:
97%
Ő nem kérhetné, mert te csak védekeztél. Neki kellene minden költséget állnia és hálásnak lennie, hogy ennyivel megússza!
2013. jan. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
97%
Mázlisták az ilyen retardáltak, hogy mindig olyan normális embereket sikerül kifogniuk, mint amilyen a kérdező is. xD
2013. jan. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!