Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kobak kérdés! Megvegyem?

Kobak kérdés! Megvegyem?

Figyelt kérdés
57 cm a fejem, tehát elvileg 57-es kobak volna jó (mondjátok, ha nem; ez lesz az első kobakom. :)) Na most én találtam egyet, ami 58-as; ez nem lenne jó? Esetleg télen legalább tudnék sapit húzni alá. Vagy csak és kizárólag az 57-es jó? Próbálni nem tudom, másodkézből, olcsóbban venném. Köszi előre is! :)

2013. márc. 4. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Ajánlom az olyan kobakot, ami állítható. Nekem cascom van és nagyon jó, mindenhol állítható, apa is felvette egyszer és neki is megfelelt.
2013. márc. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a kobak az amin ne spórolj!!

Nagyon fontos! És ha nem nyújt megfelelő biztonságot akkor meg felesleges.

2013. márc. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem... ezek szerint ezt ne vegyem meg, tehát nem lenne jó? 10 ezer forint alatt tudtok ajánlani valami állítható, jó kobakot a méretemhez? :D
2013. márc. 4. 20:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt esetleg nem tudod megcsinálni, hogy felpróbálsz egy ugyan olyan kobakot boltban? Nekem elég fura formájú a fejem, és bár 57 cm a körméretem, 59 kobak kell.

Ha még nem esett benne az előző gazdája, akkor jó lehet :)

Az állítható nekem egyébként nem jött be, azt inkább annak ajánlom, aki még növésben van.

2013. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Valletta ***** válasza:

Mindenképp fel kell próbálnod, mert eltérőek a típusok, más a kialakításuk, nem biztos, hogy az 57-es lesz jó. Ha fix méretűt veszel, akkor vagy sapkával lesz jó, vagy anélkül - szóval a kisebb méretre lesz szükséged. Amúgy télen elég egy fülvédő.


Ha nem is tudsz személyesen elmenni próbára, számíts arra, hogy a rendelt méretet esetleg cserélni kell. Akkor jó a kobak, ha rendesen becsatolva jól előrefejelsz benne és nem mozdul el, de nem is szorítja a fejedet. Nyugodtan hagyd magadon 5-10 percre, mert kellemetlen meglepetés érhet lovagláskor.


Szerintem 10 ezer alatt nem nagyon fogsz találni semmit, esetleg a Casconak vannak ilyen olcsó típusai.

2013. márc. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Boltban egy azonos típust próbálj fel, mielőtt egy használtat megvennél... Ha nem jó, akkor az eladó vagy visszaveszi, vagy nem. Az enyém 10 éve 6 ezer volt, azóta jól szuperál, egyébként fix méret, 1 számmal nagyobb, mint hivatalosan kéne, de ez a pont jó rám ebből a típusból... Nyilván azóta mondjuk volt némi infláció, tehát nem tudom, hogy 10 alatt milyen jön ki, az állíthatókat én nem kedvelem.
2013. márc. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kobakból csak is újat vegyél!

Én is most akarom cserélni, mert az enyém 10 éves, igaz nem estem fejre benne, de a szerkezet, a műanyag is öregszik benne, sütötte nap nem keveset, áztunk is párszor.

Ha nem használt az a kobak, max akkor vedd meg, illetve próbálj egy hasonló darabot egy boltban, hogy biztosra menj.

Na meg másodkézből vettnél sose tudhatod, hogy esett-e benne az ember, hogy lett tárolva, lett-e dobálva, mert bizony az anyagban lehetnek olyan apró szerkezeti repedések, mely miatt egy nagyobb esésnél lehet problémád.

2013. márc. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A casconak pont, hogy nincs olcsó változata. Az enyém is casco, állítható, 27 volt. Nekem azt tanácsolták itt, hogy ne vegyek állíthatót, a boltban viszont a 4 márka közül egyértelműen a cascot ajánlották, és kényelmesebb is, mint a többi, pedig felpróbáltam vagy 10 félét.
2013. márc. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!