Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Azok, akik lovakat tartanak,...

Azok, akik lovakat tartanak, vagy van egy farmjuk lovakkal miből élnek, hogy jutottak idáig?

Figyelt kérdés

És nem arra az opcióra gondolok most, hogy valaki milliomosnak született vagy milliomos lett, akár önerőből, hanem ha valaki 0-ról indul.


Pl. a hely, ahova járok lovagolni; egy bácsié a ház és az istálló, vagy 15 lóval. Nagyon olcsóért lovagoltat, és nincs sok vendége, tehát nem a lovasoktatás az elsődleges bevételi forrása; hogy van erre pénze? Látom, hogy nincs eleresztve és hogy még a számlákkal is küszködik néha... hát hogy tud ő 15 lovat letartani? :D


Ez csak egy példa volt, de az is érdekelne, valaki hogy tud eljutni oda, hogy ő lovakat tart, elmegy vidékre, vesz házat és 8 lovat, és ez lesz az élete, punktum. Ott mit csinál, hogy jut oda? :D


Ha valaki tud biztosat akkor mondja, meg az elméleteiteket is szívesen elolvasnám! :))



2013. márc. 6. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Rosszul látod. A parasztok igénytelenül öltözködnek és disznóalkatrészt esznek. A bácsinak van pénze a bankban, valószínűleg van földje jó sok, amit haszonbérbe ad.

Akkora területei lehetnek ahonnan viszi a szénát szalmát.

A számlákkal küzdhet ettől függetlenül is, ha a pénze kamatozik a bankban és csak minden 2. hónapban jön a kamaat.

2013. márc. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem olyan ember nincs a világon, aki vesz 15 lovat úgy, hogy nem lovagolnak sokan. Ráadásul olcsón. Nálunk 20 ló van, de annyi vendég, hogy ki sem látnak belőle. Az elsőnek amúgy igaza van.
2013. márc. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Átlag fizetés, 80k, a titok annyi, hogy akarni kell. Tehát sok lemondással jár a ló, de azt választottam plazma tv és mindenféle más, általam fölöslegesnek tartott dolog helyett. Valójában az emberek többségének van pénze lóra, hiszen sokan újítanak be félévente drága mobilokat, vagy éppen csinálnak más, drága hobbit, ők meg azt választották, nincs ebben semmi extra.
2013. márc. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A lovagoltatásban jó pénz van. Ismerősöm lovas túrákat tart, 3-4 naposakat, kb 150 ezret keres belőle alkalmanként. Ha havi 2 ilyene van, az már elég is.

A lovakhoz pedig föld kell. Ott lehet termeszteni, amit megtermel, azzal eteti a lovakat. Nincs ebben semmi rendkívüli.

2013. márc. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Istenem, de sokan gondolkodtok nagyon rosszul!!!

Annak a válaszolónak van igaza, aki azt írta, lemondással jár. A lóért, lovaglásért feladsz más dolgokat. Ennyi.

Kínlódtunk, ha kellett, zsíros kenyéren éltünk, de a lovaknak megvolt ami kellett. Most kicsit jobb, a férjem jól keres, nekem is elfogadható pénz jön be havonta.

Lovagoltatásból jól keresni akkor lehet, ha agyonhajtod a lovat, tetszik nem tetszik, ez van. Gondoljatok már bele: egy ló havonta megeszik 20 ezer Ft árú takarmányt a mai árak mellett. Ezen kívül illik körmölni, oltatni, féreghajtani, hadd ne soroljam. Tegyük fel, mivel nincs mindig oltás, nem kell havonta körmölni stb., átlag 25 ezerre kijön a lótartás. 2000 Ft-ért lovagoltatsz, ez átlagos vidéki ár, ahhoz, hogy a ló a saját takarmányát megtermelje, mennie kell havi 12-13 órát. Mondjuk abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy minden napra van a lóra lovasod, kivéve heti egy pihenőnap, mert azt azért illik betartani. Így a ló keres nagyjából 50 ezer Ft-ot. Ebből a tartására ráment 25. Hurrá, a maradék 25 pont elég éhen halni. Még a számláidat se tudod kifizetni.

Ha van 10 lovad, aki dolgozik, már több marad zsebben, feltéve, hogy hülyére melózod magad, mert a lovaglóórák mellett még rendben kell tartanod az istállót, etetni-itatni kell, nem sorolom. Mert ha lovászt fizetsz, az elviszi a hasznodat. Amúgy pedig max. a nagyobb városokban tudom elképzelni, hogy akkora legyen az igény a lovaglásra, hogy 10 vagy 2

2013. márc. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Istenem, de sokan gondolkodtok nagyon rosszul!!!

Annak a válaszolónak van igaza, aki azt írta, lemondással jár. A lóért, lovaglásért feladsz más dolgokat. Ennyi.

Kínlódtunk, ha kellett, zsíros kenyéren éltünk, de a lovaknak megvolt ami kellett. Most kicsit jobb, a férjem jól keres, nekem is elfogadható pénz jön be havonta.

Lovagoltatásból jól keresni akkor lehet, ha agyonhajtod a lovat, tetszik nem tetszik, ez van. Gondoljatok már bele: egy ló havonta megeszik 20 ezer Ft árú takarmányt a mai árak mellett. Ezen kívül illik körmölni, oltatni, féreghajtani, hadd ne soroljam. Tegyük fel, mivel nincs mindig oltás, nem kell havonta körmölni stb., átlag 25 ezerre kijön a lótartás. 2000 Ft-ért lovagoltatsz, ez átlagos vidéki ár, ahhoz, hogy a ló a saját takarmányát megtermelje, mennie kell havi 12-13 órát. Mondjuk abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy minden napra van a lóra lovasod, kivéve heti egy pihenőnap, mert azt azért illik betartani. Így a ló keres nagyjából 50 ezer Ft-ot. Ebből a tartására ráment 25. Hurrá, a maradék 25 pont elég éhen halni. Még a számláidat se tudod kifizetni.

Ha van 10 lovad, aki dolgozik, már több marad zsebben, feltéve, hogy hülyére melózod magad, mert a lovaglóórák mellett még rendben kell tartanod az istállót, etetni-itatni kell, nem sorolom. Mert ha lovászt fizetsz, az elviszi a hasznodat. Amúgy pedig max. a nagyobb városokban tudom elképzelni, hogy akkora legyen az igény a lovaglásra, hogy 10 vagy 20 ló folyamatosan dolgozzon is.

Lovakból megélni nem egyszerű, csak aki megszállott, az inkább feláldoz egy csomó mindent, csak hogy velük lehessen.

2013. márc. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy csak másodjára ment el a teljes válasz, fogalmam sincs, hogy csináltam, késő van. :-)
2013. márc. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én nagyon "megszállott" vagyok, de nem tudom még elképzelni, hogyan valósíthatnám meg az álmom, hogy minden nap lovazhassak és a lovak körül legyek... :) Bár lehet, hogy csak túl keveset látok még át az egészből.

Mindenkinek köszönöm a választ, mentek a zöldek!

2013. márc. 6. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!