Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért bánnak ilyen durván a...

Miért bánnak ilyen durván a filmben szereplő lovakkal?

Figyelt kérdés
Minden filmben azt látom, hogy úgy istenesen oldalba rúgják szegény lovakat, hogy helyből vágtába ugrassanak, máskor pedig feszítővel tépik a szájukat, hogy vágtából megálljanak. Tényleg ilyen kegyetlenek, vagy ez csak a látszat, és külön betanított lovak vannak? Illetve sok esetben még lovagolni se tudnak, kengyelbe bokáig van csúszva a lábuk, a sarkukat felhúzzák...
2013. márc. 5. 03:30
 1/8 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne O.o
2013. márc. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

1. A színésznek nem profi lovasok, könnyen lehet, hogy aki ért hozzá, észreveszi, hogy lehetne jobban is csinálni. Ők SZÍNÉSZEK, nem lovasok.

2. Nem bántják őket ténylegesen, nyilván egyes filmekben "lelövik" őket, ugye nem gondolod, hogy valóban lelövik? Tudod, film: illúzió, mese...

2013. márc. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, ahogy azt is, hogy a balesetekben kaszkadőrlovak játsszák el az esést, és nem lesz nagyobb bajuk. De azért abban nincs mit megjátszani, amikor a színész ránt egyet az egyik száron, hogy a lova ágaskodva megforduljon. :/
2013. márc. 5. 07:26
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Az amikor ránt egyet a száron hogy a lova ágaskodva megforduljpn, az tipikusan egy kaszkadőr mutatvány. Ezek a lovak mind kaszkadőr lovak, direkt csinálnak mindent ilyen látványosan, egy hétköznapi ember ugyanis nem érteni hogy a ló mit miért csinál ha láthatatlan segítségeket adnak nekik. Egyébként a lovas jelenetekben 90%-ban nem a színész, hanem egy kaszkadőr ül a lovon. Manapság az állatvédők nagyon harcosak, biztos nem esik bántódásuk. Régen sajnos ez nem így volt. Az edzőm apja kaszkadőr volt, és mesélte hogy le kellett ugrania valami magas helyről egy lóval a folyóba, és vágóhidról elhozott lovakat adtak alá, mert amikor a vízbe ért a lónak kitört a nyaka :( Hála istennek azóta fejlődött a világ.
2013. márc. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Valletta ***** válasza:
40%
Szerintem azért nem bérelnek kaszkadőrlovakat minden egyes jelenethez, csak mert mutatnak egy vagány cowboyt a lovával forgolódni... kibírják a lovak, és bár nem is kellemes nekik, ez nem okoz nekik sérülést. A western sarkantyú pedig nem olyan, mint az angol, nem mélyed bele a lóba, hiába vágja bele fél méterről a lovas a lábát a lóba, a sarkantyú elfordul az oldalán.
2013. márc. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
Az én kedvenc paccom elvitték egy filmforgatásra, és utána egy hétig nagyon ijedős volt szegény :'c Sőt még a szája is fel volt törve szegénynek -.-" :C
2013. márc. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Vannak külön filmekre specializálódott ménesek, akik külön be vannak tanítva mindenféle trükkre, és látszólag a lovak ezt élvezik, és fájdalom nélkül csinálják.

Az is tény azonban, hogy nem minden filmes stáb veszi ezeket igénybe, hisz viszonylag drágák ezek a kaszkadőrlovak... A Hobbit forgatásán kapásból kettő ló is meghalt, amire utólag vállvonogatva rámondták, hogy meg lehetett volna őket menteni, csak akkor azt úgy... Valahogy elfelejtették, vagy ilyesmi.


Hogy a színész nem tud lovagolni, az meg egy olyan kérdés, hogy nem kifogás, hogy azért, mert színész. Bokszolni se tud, meg vívni, de ha arra kerül a sor, hitelesen elő kell tudnia adni, hogy tud, ezért színész, és ezért nem engem löknek be a forgatásra, mert én nem tudnám ezt úgy előadni! Van, aki egy 30 mp-s jelenet kedvéért 3 napig nem eszik és nem alszik, hogy azt a hangulatot hitelesen adja vissza, amit a jelenet megkíván - akkor hogy a francba ne tudna alapszinten megtanulni lovagolni? A nehezebb dolgokat úgyis kaszkadőr csinálja helyette!

2013. márc. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
62%
ez szerintem csak a látszat vagyis remélem:)
2013. márc. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!